Jak wygląda nadzorowanie łańcucha dostaw substancji czynnych?

Produkcja leków jest bardzo wymagającą branżą, ponieważ produkty lecznice mają poprawiać zdrowie pacjentów oraz być dla nich w pełni bezpieczne. Wystarczy niewielki błąd, aby lek stracił swoje pozytywne działanie i dotyczy to tak naprawdę każdego elementu składu preparatu.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda nadzorowanie łańcucha dostaw substancji czynnych?

Produkcja leków jest bardzo wymagającą branżą, ponieważ produkty lecznice mają poprawiać zdrowie pacjentów oraz być dla nich w pełni bezpieczne. Wystarczy niewielki błąd, aby lek stracił swoje pozytywne działanie i dotyczy to tak naprawdę każdego elementu składu preparatu.

Tym bardziej wpływ na jego działanie mają substancje aktywne w nim zawarte, dlatego to właśnie im poświęca się tak wiele uwagi zaróno w fabrykach, jak iw rządzie, który dąży do wprowadzenia praw mających na celu zwiększyć bezpieczeństwo leków ze względu na wielu pacjentów, którzy je zażywają.

Każda firma musi spełniać odpowiednie prawa i zasady, aby dany lek został dopuszczony do sprzedaży. Zasady te dotyczą między innymi czystości leku pod względem chemicznym, ale również mikrobiologicznym ponieważ chcemy uniknąć obecności groźnych drobnoustrojów. Każdy lek musi być dokładnie oceniony i sprawdzony pod tym względem.

Zasady te dotyczą jednak również innych aspektów takich jak łańcuch dostaw substancji czynnych, który musi być zorganizowany w odpowiedni sposób w każdej firmie. Wszystkie substancje aktywne posiadają swoje wyjątkowe właściwości oraz warunki, w których muszą być przechowywane i transportowane.

Do osób znajdujących się na stanowisku odpowiedzialnym za ten łańcuch należy dbanie o zapewnienie tych warunków. Osoby te przechodzą szkolenie analiza ryzyka aby zmniejszyć szansę na pojawienie się nieprawidłowości. Mogą dzięki temu wprowadzić oni nowe działania i mechanizmy, które mają jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko, które pojawia się w trakcie całęgo łańcucha dostaw.

Dzięki tym wszystkim zasadom, które w ostatnim czasie wprowadzono do branży famraceutycznej leki, które do nas docierają są w pełni bezpieczne. Zarówno rząd, jak i producenci chcą dbać o to, abyśmy cieszyli się jakością dostarczanych produktów.

Dotyczy to szczególnie leków, które mają zupełnie inne działanie i kupowane są w innym celu, niż inne produkty dostępne na rynku. Dzięki temu możemy spokojnie zażywać dostarczone do aptek leki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.