Jak wygląda prawidłowe oznakowanie towaru?

Najczęściej patrzymy na etykietę towaru jako klienci tylko pod kątem estetyki. Czasem przeglądamy datę ważności albo informacje dotyczące składu. Tymczasem jednak jako producenci danego towaru musimy się już bardziej zastanawiać nad tym, co powinna zawierać na sobie taka etykieta towaru. Aby się tego dowiedzieć, warto wybrać się na szkolenie znakowanie produktów spożywczych.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda prawidłowe oznakowanie towaru?

Najczęściej patrzymy na etykietę towaru jako klienci tylko pod kątem estetyki. Czasem przeglądamy datę ważności albo informacje dotyczące składu. Zazwyczaj jednak robimy to dość odruchowo, nie zastanawiając się za bardzo nad tym. Tymczasem jednak jako producenci danego towaru musimy się już bardziej zastanawiać nad tym, co w zasadzie powinna zawierać na sobie taką etykieta towaru.

Prawidłowa etykieta towaru

Cóż to, jak będzie się prezentowała właściwa etykieta towaru zależy bardzo dużo od tego, co to generalnie jest za produkt. Inne bowiem regulacje będą odnosiły się do towarów spożywczych inne zaś do chemii, czy proszków do prania.

Zasadniczo jednak wyróżnić można pewne ogólne reguły. A mianowicie przede wszystkim produkt powinien być odpowiednio nazwany. Choćby zatem było widać to, że są to płatki dyni, to trzeba napisać na etykiecie, że naprawdę są to płatki z dyni.

Dalej trzeba podać właściwą nazwę firmy oraz kraj produkcji i pochodzenia danego produktu. Tu trzeba szczególnie uważać, bowiem w zasadzie regulacje nie są nieraz takie jasne - warto na ten temat wiele poczytać.

Przykładowo uznaje się, że kraj pochodzenia danego produktu to razem, z którego pochodzi główny składnik albo też ten, w którym z koło produkt miał główną formę nadaną. Warto jeszcze dodać, że na etykiecie musi się także znaleźć informacja odnośnie daty ważności oraz ewentualnie instrukcja obsługi.

Szkolenie znakowanie produktów spożywczych - ważna inwestycja

Generalnie zatem widać, że takich zasad jest naprawdę całkiem sporo. Dlatego też warto naprawdę uważne patrzeć na to, co robimy z etykietą. Tym bardziej, że właśnie nie tylko musi ona zawierać tr wszystkie informacje, ale również musi się prezentować atrakcyjnie dla naszego Klienta.

Generalnie zatem trzeba zainwestować w szkolenie serializacja czy inaczej szkolenie znakowanie produktów spożywczych albo innych. Warto również rozważyć szkolenie analiza ryzyka, ponieważ pomoże nam ono zarządzać właściwie firmą tak, aby wszystko dobrze grało i abyśmy odnieśli sukces.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.