Inne strony: GAMMA DISCOVER

Jak wygląda szkolenie z Excela dla pracownika controllingu

Specjalistyczne szkolenie z Microsoft Office Excel dla pracowników związanych z finansami w pewnych aspektach wygląda nieco inaczej niż dla przeciętnego człowieka który pogłębia lub poznaje podstawy obsługi arkusza kalkulacyjnego, ponieważ swoim zakresem obejmuje bardzo zaawansowane opcje niezbędne w pracy finansisty.

zdjęcie - Jak wygląda szkolenie z Excela dla pracownika controllingu

Jak stworzyć i wykorzystać szablon w arkuszu kalkulacyjnym


Takie szkolenie skierowane jest przede wszystkim do pracowników działu finansów i controllingu, analityków finansowych, kontrolerów finansowych, menedżerów działów finansowych, dyrektorów finansów czy też specjalistów do spraw controllingu.

Takie szkolenia obejmują co najmniej kilkanaście zagadnień, które niemal każdego dnia pojawiają się w controllingu.

Na szkoleniu przedstawiane są również sposoby radzenia sobie z zaistniałymi problemami tak by pracownicy pracowali nie tylko efektywniej ale i znacznie szybciej. Na szkoleniach przedstawiane są między innymi zagadnienia takie jak:
 • budżet firmy handlowej - w tym aspekcie bardzo szeroko omawiane są wszystkie funkcje jakie wiążą się z wykorzystaniem narzędzia TABELA DANYCH. Pracownicy uczą się również takiego dysponowania gotówką, by firma odnosiła jak największe zyski ustalając bardzo korzystne ceny dla klientów;
 • konsolidacja okresowych planów sprzedażowych;
 • prowadzenie i tworzenie wszelkiego rodzaju raportów sprzedażowych;
 • system raportowania efektywności pracy przedstawicieli handlowych z wykorzystaniem do tego celu odpowiednich, specjalistycznych wskaźników;
 • szeroko omawiane jest zastosowanie tabel przestawnych;
 • rachunek marżowy na poszczególnych towarach i klientach;
 • usprawnianie procesów zarządzania towarami w firmach;
 • raportowanie przewidywanych wpływów ze sprzedaży;
 • budżetowanie elastyczne w przedsiębiorstwie;
 • szeroko omawiane są wszystkie finansowe funkcje jakie zawiera w sobie arkusz kalkulacyjny;
 • analiza wskaźnikowa firmy;
 • analiza kosztów;
 • wyliczanie premii dla przedstawicieli handlowych z uwzględnieniem wskaźników efektywności ich pracy;
 • narzędzia do symulacji płynności finansowej;
 • wyniki optymalizacji kosztów;
 • sporządzanie raportów kosztowych;
 • wykorzystywanie wykresów bąbelkowych do graficznej prezentacji sprzedażowej struktury;
 • korespondencja seryjna zawierająca listy windykacyjne;
 • automatyczne generowanie raportów w firmie handlowej.

To tylko przykładowe tematy takich szkoleń. W rzeczywistości może być ich więcej lub mogą być trochę inne. Wszystko zależy od tego, z jakiego zakresu pracodawca chce przeszkolić swoich pracowników.

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Proponujemy szkolenia prawo pracy, szkolenia excel, szkolenie abi, excel w HR. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
23 sierpień 2018 - 24 sierpień 2018
Warszawa

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Pracując w arkuszu kalkulacyjnym przy kilkukrotnym wykorzystywaniu tego samego schematu działania zamiast zaczynać pracę od początku warto pewne niezmienne rzeczy zapisać w Excelu jako szablon.
Najczęściej używane skróty klawiszowe w programie MS Excel
Microsoft Office Excel to nie tylko idealne narzędzie do pracy biurowej. Wykorzystywany może być przez każdego, kto zna choćby jego podstawowe funkcje w codziennym życiu.
Dziś w Polsce ciężko odnaleźć nam będzie jakąkolwiek firmę, która w swojej biurowej pracy nie wykorzystuje możliwości jakie daje praca z arkuszem kalkulacyjnym.
Microsoft Office Excel jest arkuszem kalkulacyjnym wykorzystywanym w pracach biurowych w praktycznie wszystkich firmach zarówno małych, średnich jak i dużych.
Obecny artykuł
Jak wygląda szkolenie z Excela dla pracownika controllingu

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.