Jak wyglądają procedury postępowania administracyjnego?

Kodeks Postępowania Administracyjnego to najważniejszy dokument prawny, który reguluje przebieg procesu administracyjnego przed właściwymi organami. Można w nim znaleźć wszelkie formalne treści dotyczące przebiegu procesu.

zdjęcie - (the_title())


Jak wyglądają procedury postępowania administracyjnego?

Kodeks Postępowania Administracyjnego to najważniejszy dokument prawny, który reguluje przebieg procesu administracyjnego przed właściwymi organami. Można w nim znaleźć wszelkie formalne treści dotyczące przebiegu procesu.

Sam kodeks postępowania administracyjnego jest na tyle obszernym aktem prawnym, że dla zachowania porządku musiał zostać podzielony na odrębne działy. Można w nim wyróżnić między innymi część poświęconą ogólnemu postępowaniu administracyjnemu, wszelkiej maści wyłączenia, spory o właściwość, a także postępowanie uproszczone w sprawach wydawania zaświadczeń czy postępowanie w spawie skarg i petycji.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.Postępowanie administracyjne - kogo dotyczy?

Tak na prawdę, znajomość kodeksu postępowania administracyjnego może się przydać każdemu, bo w zasadzie każdy człowiek może zostać stroną w takim postępowaniu. Najbardziej wyczuleni powinni być oczywiście urzędnicy państwowi i samorządowi.

To właśnie z myślą o nich powstały różnorodne szkolenia branżowe, uczestnicząc w których można podnieść swoją wiedzę z tej dziedziny. KPA szkolenie jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza w sytuacji nowelizacji kodeksu, gdy w krótkim czasie zmienia się sporo jego zapisów.

Doświadczeni szkoleniowcy w sposób niezwykle przystępny wyłożą całą materię dotyczącą postępowań administracyjnych i reguł nimi rządzących. Procedury administracyjne bywają niekiedy bardzo skomplikowane - warto więc wiedzieć o nich jak najwięcej. Innym przydatnym szkoleniem może okazać się szkolenie użytkowanie wieczyste.

Jak zapisać się na szkolenie?

Szkolenia o statusie szkoleń otwartych dostępne są dla każdej osoby zainteresowanej daną tematyką. Na niektóre szkolenia bez najmniejszego problemu można zapisać się korzystając z internetowego formularza kontaktowego.

Rejestracja prowadzona jest do wyczerpania miejsc, a o możliwości udziału w danym szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń oraz potwierdzenie chęci uczestnictwa poprzez uiszczenie opłaty za szkolenie. Warto starać się o dofinansowanie udziału w szkoleniu, taką możliwość dają chociażby fundusze unijne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

Sprawdź nasze szkolenia online:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.