Jak zarządzać jakością w laboratorium badawczym?

Laboratorium badawcze to wyjątkowe miejsce pracy, które powinno charakteryzować się naprawdę wysokim stopnień bezpieczeństwa oraz jakości. W jaki jednak sposób można zarządzać taką jakością w laboratorium badawczym?

zdjęcie - (the_title())


Jak zarządzać jakością w laboratorium badawczym?

Laboratorium badawcze to wyjątkowe miejsce pracy, które powinno charakteryzować się naprawdę wysokim stopnień bezpieczeństwa oraz jakości. W jaki jednak sposób można zarządzać taką jakością w laboratorium badawczym? Co jest w tym zakresie szczególnie istotne? Te problemy i zagadnienia poruszone zostaną poniżej...

Jakość w laboratorium badawczym

Na początek warto w ogóle poruszyć to, czemu w zasadzie ta jakość w laboratorium badawczym musi być naprawdę aż tak wysoka. Otóż wyobraźmy sobie, że zostanie tutaj popełniony jakiś błąd. Wówczas jego skutki mogą być naprawdę groźne - nawet do wysłania do sprzedaży wadliwej partii leków lub kosmetyków.

Co więcej o taki błąd naprawdę niespecjalnie jest trudno, ponieważ przecież w laboratoriach trzymanych jest naprawdę wiele niebezpiecznych dość składników i substancji. Słowem - o jakość należy dbać.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Nasze szkolenia dla firm farmaceutycznych charakteryzują się doborem zróżnicowanych metod dydaktycznych w celu jak najlepszego przyswojenia wiedzy przez uczestników. Treści merytoryczne jak i metodyka szkoleń są każdorazowo dostosowywane do omawianych zagadnień i problemów.

Dla branży farmaceutycznej stworzyliśmy ofertę nowoczesnych specjalistycznych szkoleń, opartych na aktualnych wymaganiach Prawa Farmaceutycznego oraz wymaganiach dobrych praktyk.

Sprawdź nasze:Jak dbać o jakość w laboratorium badawczym?

Pytanie tylko pojawia się, jak w zasadzie można dbać o taką wysoką jakość w laboratorium? Otóż tu należy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim konieczne jest stworzenie odpowiedniego regulaminu pracowni. Jak go opracować?

Na bazie ustaw i praw, które regulują pracę w laboratoriach badawczych. Co się tutaj znajdzie? Na pewno będziemy tu mieć prawo farmaceutyczne tudzież kosmetyczne. Dalej warto podkreślić, że istotne są również bardzo zasady GMP, czyli dobrej praktyki produkcyjnej. Tu konieczna jest dokumentacja GMP. Warto jeszcze podkreślić, że GMP określa praktycznie każdy element życia produktu i dokładnie opisuje, kiedy jakie badania i jaką kontrolę należy wykonać.

Kontrola jakości w laboratorium badawczym

Otóż odbywa się ona na wielu stopniach. Regulamin powinien dokładnie określać takie sprawy, jak to kiedy i czym powinno się ocenić funkcjonowanie danego urządzenia, sposób analizy, kwalifikację surowców itp. Istnieje tu szereg badań mikrobiologicznych, chemicznych itp, które pomagają ocenić poszczególne wykładniki jakości.

Audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym - pierwszy stopień kontroli

Warto jednak podkreślić, że takim pierwszym zbiorczym stopniem kontroli, który ocenia wszystko naraz jest audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.