Jaka gwarancja nas obejmuje przy zawarciu umowy deweloperskiej?

Umowa deweloperska to dzisiaj nie tylko udogodnienie, ale i obowiązek dla absolutnie każdego dewelopera. Z czym wiąże się taka umowa? O co tu dokładniej chodzi? Jaka występuje wówczas gwarancja przy zawarciu takiej umowy? Na te pytania odpowiedź będzie się znajdować poniżej….

zdjęcie - (the_title())


Jaka gwarancja nas obejmuje przy zawarciu umowy deweloperskiej?

Umowa deweloperska to dzisiaj nie tylko udogodnienie, ale i obowiązek dla absolutnie każdego dewelopera. Z czym wiąże się taka umowa? O co tu dokładniej chodzi? Jaka występuje wówczas gwarancja przy zawarciu takiej umowy? Na te pytania odpowiedź będzie się znajdować poniżej....

Szkolenia dla deweloperów - najważniejsza inwestycja

Na początek trzeba jednak podkreślić dość mocno jedną sprawę. Mianowicie tutaj będziemy w stanie jedynie zasygnalizować problem albo ważną sprawę. Aby zdobyć dokładniejszą wiedzę na dany temat absolutnie niezbędne jest szkolenie gospodarka nieruchomościami. Ważne jest także to, aby było ono przeprowadzone profesjonalnie.

Takie szkolenia dla deweloperów przydadzą się nie tylko de facto deweloperom, lecz także wielu innym osobom związanym bardziej z tematem nieruchomości. Warto jeszcze zainwestować w szkolenie użytkowanie wieczyste, ponieważ to zagadnienie często łączy się dość mocno z kwestiami związanymi z nieruchomościami.

Umowa deweloperska - rękojmia i gwarancja

Wróćmy jednak do meritum artykułu. tu spotykamy się bowiem z dość ciekawym zjawiskiem, jakim jest rękojmia. Jest ona wymagana przez prawo - przez Ustawę Deweloperską. Rękojmia dotyczy obowiązku dewelopera do usunięcia przeróżnych wad i usterek przez okres pięciu lat od momentu wydania mieszkania.

Zasadniczo wady objęte rękojmią można podzielić na trzy grupy. Pierwsze z nich to wady, które zminiejszają wartość lokalu np. nieszczelne okna. Drugie - wady będące w istocie faktem niezgodnym z zapewnieniami np. deweloper obiecał, że będzie południowe światło a nie ma.

Trzecie wady natomiast to te, które wiążą się z niepełnym stanem mieszkania np. sprzedano nam bez komórki, a miała być. Generalnie na mocy rękojmi można domagać się naprawy, zmniejszenia ceny zakupu albo w ogóle odstąpienia od umowy.

Czym natomiast jest gwarancja? Cóż przede wszystkim jest ona w pełni dobrowolna, choć z uwagi na coraz większą konkurencję, stosuje ją coraz więcej deweloperów. Zasadniczo ważna jest przez rok, chyba że inaczej zostało określone w umowie i odnosi się tylko i wyłącznie do tego, co zostało w niej wspomniane np. naprawy z środków własnych dewelopera.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.