Jaki dokument reguluje warunki pracy?

Odpowiednie warunki pracy jak również należnego za nią wynagrodzenia to sprawa na tyle poważna, iż jest odpowiednio regulowana przez właściwe przepisy. Dzięki temu obie strony, zarówno pracownik jak tez pracodawca mają pewność tego, że ich prawa zostaną zachowane.

zdjęcie - (the_title())


Jaki dokument reguluje warunki pracy?

Odpowiednie warunki pracy jak również należnego za nią wynagrodzenia to sprawa na tyle poważna, iż jest odpowiednio regulowana przez właściwe przepisy. Dzięki temu obie strony, zarówno pracownik jak tez pracodawca mają pewność tego, że ich prawa zostaną zachowane.

Najważniejszym dokumentem, który odnosi się do tych zagadnień z pewnością jest przede wszystkim kodeks pracy. Stanowi on akt prawny, który ma zastosowanie do większości podpisywanych umów o pracę w naszym kraju. Oczywiście są także różnego rodzaju ustawy szczegółowe, regulujące kwestię zatrudniania w niektórych sytuacjach. Jednakże pomimo tego i tak ich zapisy pozostają w zgodzie z kodeksem pracy.

Dlatego też znajomość przepisów kodeksu pracy jest ważna nie tylko dla pracodawców, ale także dla samych pracowników. Szczególnie osoby, które w ramach swoich obowiązków zajmują się sprawami związanymi z zatrudnianiem pracowników powinny znać kodeks pracy, a w szczególności te przepisy, które stosują codziennie w pracy. Aby nabyć wiedzy, czym jest kodeks pracy szkolenia nawiązujące do takiej tematyki z pewnością będą bardzo dobrym pomysłem na poszerzenie swojej wiedzy.

Te organizowane jako szkolenia dla osób początkujących zazwyczaj omawiają dokument, jak również bardziej szczegółów jego najważniejsze zapisy. Ponadto uczestnicy kursu uczą się, jak prawidłowo intepretować zawarte w nim normy prawne i z jakich jeszcze dodatkowych ustaw należy korzystać w przypadku wątpliwości.

Bardzo dużym powodzeniem szklenia kodeks pracy cieszą się także w momencie, gdy planowane są zmiany przepisów. Często bywa, że są one dość znaczące i tym samym odpowiednia wiedza powinna zostać nabyta wcześniej, niż wejdą one w życie.

Okazuje się, iż kodeks pracy i jego znajomość poruszane są również na innych kursach, które na pierwszy rzut oka nie są z nimi związane. Dobrym przykładem może być szkolenie controlling finansowy, którego tematyką jest przede wszystkim odpowiednie zarządzanie finansami firmy. Jednakże zatrudnianie pracowników to dla nich koszty, które powinny być podczas analiz uwzględniane.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

Znajomość kodeksu pozwoli na znacznie lepsze planowanie rozwoju firmy jak również lepsze zarządzanie jej finansami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.