Jakich zasad należy przestrzegać przy produkcji żywności?

Każdy z nas widzi w sklepach jak szeroka jest oferta produktów spożywczych. Niestety nie zawsze mamy możliwość korzystania ze wszystkich towarów ze względu na uczulenia lub różnego typu nadwrażliwości pokarmowe. Z tego powodu musimy unikać części substancji dostępnych na rynku.

zdjęcie - (the_title())


Jakich zasad należy przestrzegać przy produkcji żywności?

Każdy z nas widzi w sklepach jak szeroka jest oferta produktów spożywczych. Niestety nie zawsze mamy możliwość korzystania ze wszystkich towarów ze względu na uczulenia lub różnego typu nadwrażliwości pokarmowe. Z tego powodu musimy unikać części substancji dostępnych na rynku.

Co pozwala nam na bezpieczne wybieranie produktów spożywczych? Odpowiednie oznakowania - to właśnie one mają największe znaczenie dla konsumentów.

Znakowanie produktów spożywczych jest bardzo ważne, ponieważ pozwala na poinformowanie klienta na temat składu danego towaru oraz zwrócenie uwagi na obecność alergenów, które mogą wywołać reakcję anafilaktyczną po jego spożyciu.

Zgodnie z wytycznymi jakie wprowadzają zasady gmp producenci powinni w dokładny sposób informować swoich klientów o zawartości towaru. Zasady gmp nie mówią tylko o tym jak ważne jest zarządzanie ryzykiem szkolenie wykonywane wśród pracowników, ale opisują również kwestie związane z samym klientem.

Dokładne znakowanie produktów jest ważne nie tylko ze względu na obecność alergenów, ale również na zwrócenie uwagę na styl życia konsumentów. Coraz więcej osób wprowadza do swojego życia zdrowe zasady żywienia eliminując z diety różnego typu produkty. To właśnie dzięki dobrze oznaczonym opakowaniom mają oni szansę uniknąć błędów żywieniowych.

Widzimy zatem, że dzięki dobrze wytworzonemu opakowaniu, które mówi wiele klientom na temat składu towaru mamy szansę wzbudzić zaufanie wśród konsumentów, a co za tym idzie zwiększyć zapotrzebowanie na dany produkt. Coraz więcej firm przykłada do tego dużą uwagę ze względu na panujące trendy w branży spożywczej.

Według nas skupiając się na odpowiednim oznakowaniu żywności mamy szansę pozytywnie wpłynąć na rozwój naszej firmy budząc pozytywne emocje wśród klientów. Możemy także uniknąć problemów związanych ze skargami klientów, którzy nie byli świadomi obecności w danym towarze szkodliwych dla nich składników. Zatem informowanie konsumentów ma naprawdę duże znaczenie w rozwoju i sukcesie całej firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.