Jakich zasad należy przestrzegać w produkcji żywności?

Każdy producent żywności, musi przestrzegać rygorystyczne przepisy dotyczące bezpieczeństwa i jakości oferowanych produktów, aby mógł je sprzedawać legalnie na lokalnym jak i ogólnokrajowym rynku.

zdjęcie - (the_title())


Jakich zasad należy przestrzegać w produkcji żywności?

Każdy producent żywności, musi przestrzegać rygorystyczne przepisy dotyczące bezpieczeństwa i jakości oferowanych produktów, aby mógł je sprzedawać legalnie na lokalnym jak i ogólnokrajowym rynku.

Szereg ustaw i rozporządzeń dotyczących jakości produktów, składników z których są produkowane oraz łańcucha dostaw, pilnują by na rynek nie dostawały się żadne produkty które stanowią zagrożenie dla życia lub zdrowia konsumentów. Przepisy prawa regulują kwestie związane produkcja i dystrybucją.

Najważniejszymi przepisami GHP, GMP i HACCP. Zasada dobrej praktyki produkcyjnej dotyczy, przyjmowania surowców i materiałów do produkcji, magazynowania i obróbki wstępnej oraz magazynowania i dostawy gotowego produktu. Kolejna istotna kwestia to zasada dobrej praktyki higienicznej, inaczej zwana GHP.

Przepisy te dotyczą kwestii związanych z lokalizacją i działaniem zakładów produkcyjnych. Są to między innymi przepisy higieniczne, które zakład powinien przestrzegać podczas całego procesu produkcji. Przepisy te dotyczą również kwestii związanych z procesem mycia i dezynfekcji każdej maszyny. Jest to zagadnienie bardzo istotne, ponieważ decyduje o bezpieczeństwie i jakości oferowanych produktów. Użytkowana w zakładzie woda oraz utylizacja odpadów, to kolejne kwestie które regulują te właśnie przepisy.

Bardzo ważne jest aby odpowiednio dobierać produkty i urządzenia do produkcji w taki sposób aby były nie tylko efektywne ale i bezpieczne dla konsumentów. Szkolenie obowiązki wytwórców oraz szkolenie znakowanie produktów to dwa bardzo istotne szkolenia, które nie tylko podnoszą nasze indywidualne kwalifikacje, ale również sprawia, że nasza firma zwiększy swoje zyski.

Szkolenie znakowanie produktów spożywczych, jest ważne z tego względu, że liczne regulacje prawne które dotyczą tej dziedziny bardzo często się zmieniają, przez co mnogość kwestii może spowodować problemy ze znajomością prawa. Może to nawet skutkować konsekwencjami prawnymi czy finansowymi, które były by bardzo dotkliwe dla firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.