Jakie aspekty prawa pracy musi znać rekruter?

Rekruter to w firmie bardzo ważny i odpowiedzialny zawód. W zasadzie to właśnie dzięki takiej osobie w firmie pracują tacy pracownicy, którzy decydują o jej sukcesie. Od rekrutera zatem niejako zależy w pewnym stopniu sukces całej firmy.

zdjęcie - (the_title())


Jakie aspekty prawa pracy musi znać rekruter?

Rekruter to w firmie bardzo ważny i odpowiedzialny zawód. W zasadzie to właśnie dzięki takiej osobie w firmie pracują tacy pracownicy, którzy decydują o jej sukcesie. Od rekrutera zatem niejako zależy w pewnym stopniu sukces całej firmy. Warto zatem dbać nieustannie o jego kwalifikacje do pracy. O czym tu dokładniej mowa?

Rekruter - umiejętności i wiedza

Oczywiście zapewne wiele osób powie teraz o standardowych dość zagadnieniach związanych ze zdolnościami psychologicznymi. One są oczywiście jak najbardziej ważne, niemniej jednak warto wiedzieć także, że każdy rekruter potrzebuje również w swojej pracy nieco znajomości prawa pracy. Z jakiego powodu? O co tu dokładniej chodzi?

Szkolenie prawo pracy

O tym dokładniej powie nam szkolenie z zakresu prawa pracy, jednak już teraz można wspomnieć o kilku istotnych sprawach. Przede wszystkim rekruter musi wiedzieć, jakie techniki może zastosować w procesie rekrutacji. Wszyscy doskonale zapewne się orientują, że dzisiaj podczas rekrutacji na naprawdę odpowiedzialne stanowiska sprawdzanych jest bardzo wiele rzeczy.

Przykładowo niektóre firmy także myślą o określaniu cech danej osoby na podstawie jej podpisu na liście motywacyjnym itp. Pozostaje jednak właśnie kwestia tego, czy takie oraz inne tego typu techniki są w ogóle legalne? Na szkoleniu każdy rekruter na pewno dowie się, jak zapobiegać wcale dzisiaj już nie tylko takim ewentualnym pozwom o naruszenie prawa przez firmę.

Co więcej rekruter powinien również być w pełni zorientowany, jak mogą wyglądać umowy, czego można zażądać od pracownika, jakie zadania mogą wchodzić w zakres poszczególnych stanowisk. Tylko i wyłącznie znając się naprawdę dobrze na takich zagadnieniach będzie wiedział, jak najlepiej wykorzystać potencjał danego pracownika.

Szkolenia z rekrutacji

Warto jednak podkreślić jeszcze na koniec, że obecnie wiedza się nieustannie zmienia. Dlatego też profesjonalny rekruter powinien nie tylko inwestować w szkolenia z zakresu prawa pracy, lecz także również w excel w HR itp.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.