Jakie cechy powinien posiadać rekruter pracowników?

Rekruter pracowników to osoba szczególnie istotna w każdej firmie. W końcu od niego zależy jakich pracowników zatrudni, a co za tym idzie – czy firma odniesie sukces, czy też niestety porażkę.

zdjęcie - (the_title())


Jakie cechy powinien posiadać rekruter pracowników?

Rekruter pracowników to osoba szczególnie istotna w każdej firmie. W końcu od niego zależy jakich pracowników zatrudni, a co za tym idzie - czy firma odniesie sukces, czy też niestety porażkę.

Dlatego też warto uważnie poczytać o tym, jakimi cechami charakteru, umiejętnościami, zdolnościami i wiedzą powinien charakteryzować się nasz rekruter albo co musimy w sobie jeszcze poprawić, aby stać się profesjonalnym rekruterem.

Umiejętności psychologiczne

No własnie przede wszystkim każdy rekruter musi posiadać bardzo dobrze rozwinięte umiejętności psychologiczne oraz powinien mieć znajomość technik psychologii przydatnych podczas rekrutacji.

Taki rekruter powinien umieć określić naturalne dla danego pracownika miejsce w grupie, najlepszą dla niego rolę w firmie. Ponadto musi umieć opisać daną osobę, jej cechy osobowości i charakteru jedynie na podstawie jej ubioru, zachowania, pisma itp. Tu pomogą nam szczególnie przeróżne szkolenia z rekrutacji, poruszające właśnie te problemy.

Wiedza prawna i ekonomiczna

W tym momencie wchodzi nam trochę zagadnień prawnych. W końcu trzeba wiedzieć, które techniki na pewno są legalne, przykładowo, czy np. dozwolone jest poddanie podpisu kandydata ocenie grafologicznej bez jego wiedzy itp.

Ponadto wiedza prawnicza i ekonomiczna umożliwia rekruterowi także uzyskanie wiedzy, jakie zadania może zlecić osobie na danym stanowisku, jak maksymalnie wykorzystać potencjał danego pracownika itp. Aby zdobyć wiedzę odnośnie tej dziedziny warto zainwestować w szkolenie prawo pracy.

Wiedza o różnych programach przydatnych w HR i podstawowa analiza

Wiele osób nie orientuje się nawet, jak bardzo istotny jest excel w HR oraz inne programy umożliwiająca przeprowadzenie dogłębnych statystyk i analiz. Co nam w zasadzie one dają? Mnóstwo informacji. Dzięki nim będziemy wiedzieć, kto się najczęściej zgłasza, jakie osoby sprawdzą się lepiej na jakich stanowiskach, co musimy zmienić w ogłoszeniu o pracę, aby znaleźć najlepszych kandydatów i wiele, wiele innych danych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.