Jakie dokumenty spedycyjne są potrzebne w przewozie?

Na polskim rynku można zaobserwować znaczny wzrost ilości firm spedycyjnych. Część z nich to filie międzynarodowych przedsiębiorstw, inne to z kolei firmy rodzime. Co powoduje, że konieczny jest rozwój w tej dziedzinie?

zdjęcie - (the_title())


Jakie dokumenty spedycyjne są potrzebne w przewozie?

Na polskim rynku można zaobserwować znaczny wzrost ilości firm spedycyjnych. Część z nich to filie międzynarodowych przedsiębiorstw, inne to z kolei firmy rodzime. Co powoduje, że konieczny jest rozwój w tej dziedzinie?

Odpowiedzialna za taki stan rzeczy jest ekspansja zarówno importu jak i eksportu. Towary przewożone są obecnie nie tylko pomiędzy najbliższymi sąsiadami czy też w obrębie jednego kraju, ale także i na odległych trasach międzynarodowych a czasem także i pomiędzy kontynentami. W celu sprawnej obsługi niezbędne jest profesjonalne działanie firm spedycyjnych i transportowych.

Dokumenty potrzebne do przewozu towarów

Każdy zawodowy kierowca, który obsługuje transport niezależnie od tego czy krajowy czy międzynarodowy musi zadbać o to, aby posiadać wszelkie niezbędne dokumenty przewozowe.

Jeżeli kontrola drogowa wykaże ich brak, to zarówno sam kierowca jak i firma w której jest zatrudniony musi się liczyć z otrzymaniem dotkliwych kar finansowych. Ponadto, w niektórych przypadkach na kierowcę mogą także zostać nałożone dodatkowe punkty karne, a niekiedy cały transport może zostać zatrzymany.

Dokumenty niezbędne w pracy kierowcy zawodowego można podzielić na dwa zasadnicze rodzaje. Pierwszy rodzaj dokumentów jakie są niezbędne przy przewozie towarów, to dokumenty dotyczące kierowcy, które poświadczają jego uprawnienia.

Chodzi w tym przypadku przede wszystkim o prawo jazdy z odpowiednią kategorią. Wśród pozostałych dokumentów wymienić można dowód rejestracyjny samochodu, ubezpieczenie OC, kartę kierowcy, zaświadczenia o opłatach drogowych czy też wypis z pozwolenia na wykonywanie zawodu kierowcy.

Szkolenia dla profesjonalnych kierowców

Na początku pracy zawodowej można mieć problem związany z brakiem doświadczenia. Kierowca odpowiada za wiele spraw, utrata ładunku jest jedną z nich. Aby płynniej wejść w wykonywany zawód warto skorzystać z dodatkowych szkoleń, dzięki którym można podnieść swoje kwalifikacje.

Do wartościowych dla kierowców szkoleń zaliczają się: szkolenie z czasu pracy kierowców, a także szkolenie obejmujące obrót towarami akcyzowymi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.