Jakie funkcje programu excel są przydatne w pracy analityka?

Analityk jest osobą odpowiedzialną za monitorowanie wszelkich zagadnień związanych z firmą, monitorowaniem ewentualnych zmian na rynku oraz opracowuje plany rozbudowy filmy oraz inwestowania w różnych kierunkach rozwoju firmy.

zdjęcie - (the_title())


Jakie funkcje programu excel są przydatne w pracy analityka?

Analityk jest osobą odpowiedzialną za monitorowanie wszelkich zagadnień związanych z firmą, monitorowaniem ewentualnych zmian na rynku oraz opracowuje plany rozbudowy filmy oraz inwestowania w różnych kierunkach rozwoju firmy. Analityk to osoba która pracuje w wielu branżach, monitorujące wszelkie kwestie z nimi związane.

Znajdziemy go między innymi w bankowości, działach IT oraz jako osoba wspierająca ocenę ryzyka w inwestycjach. Zaawansowanie stanowiska w sprawie, że osoba na tym stanowisku musi mieć rozległą wiedzę z dziedziny obsługi programów komputerowych z grupy Microsoft Office.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

Excel oferuje wiele funkcji i możliwości, które mogą usprawnić i ułatwić pracę każdego analityka. Do takich funkcji należy możliwość łączenia i porządkowania danych. Dzięki temu można przyporządkować poszczególne dane do odpowiednich grup, przez co ich odczyt jest o wiele bardziej przejrzysty.

Kolejna funkcja to sumowanie warunków i operacje pochodne, dzięki nim można podzielić argumenty na podstawie rodzaju danych znajdujących się w poszczególnych komórkach. Kolejne rozwiązanie to wykresy dynamiczne. Są to rozwiązania, które umożliwiają tworzenie wykresów dostosowujących się do danych wpisywanych w kolumnach.

Bardzo ważną opcją dla zachowania przejrzystości danych w tabelach jest wypełnianie pustych pól w tabelach. Rozwiązanie to może kopiować argumenty znajdujące się powyżej pustej komórki, lub wypełniać ją innym odcieniem lub zaznaczeniem.

W Excelu znajduje się również opcja nazywania zbiorów danych. Dzięki temu możemy określoną tabelę zapisać jako zbiór, który później przenosimy w miejsca gdzie jest konieczny. Opcja ta nie tylko ułatwia możliwość korzystania z Excela, ale ogranicza marnotrawienie czasu na kilkukrotne kopiowanie lub przepisywanie w tabeli.

Wszystkie te kwestia porusza szkolenie Excel zaawansowany, gdzie w sposób profesjonalny instruktorzy i wykładowcy podchodzą do każdego zainteresowanego. Oprócz tego dostępne jest również szkolenie power query oraz szkolenie MS Word. Szkolenia te podnoszą kwalifikacje i sprawiają że pracownik staje się bardziej atrakcyjnym na rynku pracy. Warto więc wybrać szkolenie power query, szkolenie ms word oraz szkolenie excel zaawansowany, które są przeprowadzane przez profesjonalistów ponieważ tylko wtedy mamy gwarancję realnego zysku ze szkolenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.