Jakie kursy powinni przejść pracownicy działu kadrowego?

Osoby pracujące w dziale personalnym firmy są odpowiedzialne za bardzo wiele kwestii związanych z prawidłowym funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Nie chodzi tylko o sprawdzanie list obecności czy wypisywanie i rozliczanie urlopów. Jest to bardzo odpowiedzialna praca, która może zaważyć na rozwoju firmy.

zdjęcie - (the_title())


Jakie kursy powinni przejść pracownicy działu kadrowego?

Osoby pracujące w dziale personalnym firmy są odpowiedzialne za bardzo wiele kwestii związanych z prawidłowym funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Nie chodzi tylko o sprawdzanie list obecności czy wypisywanie i rozliczanie urlopów. Jest to bardzo odpowiedzialna praca, która może zaważyć na rozwoju firmy.

Warto zatem inwestować w to, aby pracownicy działu kadrowego byli jak najlepiej przeszkoleni w zakresie wykonywanych przez siebie obowiązków. Pracownika można skierować na zewnętrzne szkolenie otwarte.

Można także na terenie własnej firmy zorganizować szkolenie wewnętrzne zamknięte, skierowane do konkretnej grupy osób. Ponieważ program dostosowywany jest w takim przypadku do wewnętrznych potrzeb, to szkolenie tego typu cechuje się dużą wydajnością.

Szkolenia dedykowane dla pracowników działu kadrowego

Po wprowadzeniu dyrektywy RODO, niemal cały kraj oszalał na punkcie bezpieczeństwa danych osobowych. Dochodzi do takich sytuacji, że nawet w gabinecie lekarskim pacjent nie jest już wołany po nazwisku, a po przypisanym wcześniej numerze. Które z tych działań są uzasadnione, a które wynikają z niedokładnego zrozumienia obowiązujących przepisów dotyczących ochrony danych osobowych?

Chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości warto wziąć udział w odpowiednim szkoleniu. Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych, to sposób na poszerzenie kompetencji zawodowych nie tylko dla pracowników działu kadrowego, ale także dla wszystkich osób zatrudnionych w sektorze publicznym czy prywatnym, które mają do czynienia z danymi wrażliwymi.

Inne szkolenia dla osób z kadr

Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych to tylko jedna propozycja. Warto przemyśleć również inne szkolenia, jak na przykład szkolenie płatnik czy też szkolenie kadry i płace. Zwłaszcza szkolenie płatnik może okazać się wartościowe dla osób pracujących w kadrach. Bez względu na to, czy dopiero zaczyna się swoją drogę zawodową czy jest już się na rynku pracy kilkanaście lat, to warto dbać o to, aby być na bieżąco z przepisami prawa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.