Jakie procesy zachodzą w magazynie?

Magazyn to wyjątkowe miejsce w każdej firmie. Przede wszystkim z dwóch powodów- raz że jest to pewien etap przejściowy dla produktów, a dwa – że magazyn stanowi pewną możliwość dla firm na dalszy rozwój.

zdjęcie - (the_title())


Jakie procesy zachodzą w magazynie?

Magazyn to wyjątkowe miejsce w każdej firmie. Przede wszystkim z dwóch powodów- raz że jest to pewien etap przejściowy dla produktów, a dwa - że magazyn stanowi pewną możliwość dla firm na dalszy rozwój. O co dokładnie tu chodzi i jakie procesy tak naprawdę zachodzą w magazynie? O tym powiemy poniżej...

Magazynowanie

Pierwszy proces, jaki zachodzi w magazynie to.. no własnie - przechowywanie danych produktów. Tu więcej wyjaśni szkolenie gospodarka magazynowa, niemniej jednak pokrótce warto wyjaśnić trudności związane z tym procesem oraz jego wagę.

Przede wszystkim bowiem magazynowanie niestety wiąże się z niemałym ryzykiem straty, z czego zdaje sobie sprawę niewielu przedsiębiorców. Złe warunki przechowywani produktów, nieodpowiednie ich rozmieszczenie tak, że starsze partie długo czekają na transport czy inne błędy sprawiają dość łatwo, że tracimy sporo potencjalnych zysków. A to jeszcze nie wszystko.

Warto bowiem zauważyć, że z magazynowaniem towarów wiąże się też zwiększone ryzyko wypadku - zarówno pracowników, jak i przechowywanych rzeczy. Dlatego trzeba tu pamiętać o wielu kwestiach stricte technicznych - zagospodarowaniu półek, odpowiednim sprzęcie, właściwym oznakowaniu itp.

Transport

Drugim procesem, jaki zachodzi w obrębie magazynu jest transport. Warto w tym momencie zwrócić uwagę na jedną ważną sprawę - magazyn nie do końca służy jedynie temu, aby towary przeznaczone do transportu były przygotowywane z dala od hali produkcyjnej. Magazyn umożliwia także rozszerzenie zasięgu firmy.

Przykładowo dwie fabryki położone w dwóch różnych częściach Polski mogą zwozić produkty i półprodukty do jednego magazynu, gdzie jednocześnie przygotowane są z nich inne towary i następnie już jako gotowe do sprzedaży mogą jechać w drogę powrotną do dwóch miast i jeszcze kilku innych.

Procesy takie oraz ich rentowność wytłumaczy dokładniej szkolenie zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie. Podkreślmy jedynie jedną sprawę - właściwe zarządzanie procesami logistycznymi to, obok dobrej reklamy i udanego produktu, filar na którym opiera się sukces przedsiębiorstwa.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zarządzanie magazynem - Gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu

Zapraszamy na szkolenie prowadzone przez eksperta w dziedzinie zarządzania magazynem. Treści merytoryczne zostaną uzupełnione przykładami z praktyki biznesowej.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.