Jakie rozporządzenia regulują dobrą praktykę wytwarzania?

Laboratoria to wyjątkowe miejsca, w których bada się zarówno jakość jak i samo wykonanie różnych produktów. Po pierwsze, laboratorium często sprawdza, czy zamierzenie projektowe spełnia wszystkie normy.

zdjęcie - (the_title())


Jakie rozporządzenia regulują dobrą praktykę wytwarzania?

Laboratoria to wyjątkowe miejsca, w których bada się zarówno jakość jak i samo wykonanie różnych produktów. Po pierwsze, laboratorium często sprawdza, czy zamierzenie projektowe spełnia wszystkie normy.

Po drugie, laboratorium testuje dla przykładu zawartość niebezpiecznych substancji lub sprawdza, czy produkt jest całkowicie bezpieczny do konsumpcji i zawiera dokładnie tyle składników, ile jest oczekiwanych - czy produkt jest pełnowartościowy.

W końcu, laboratorium upewnia się, że sposoby, na które produkty zostaną wprowadzone do rynku, będą bezpieczne dla konsumentów. Z analizą i produkcją wiąże się dobra praktyka wytwarzania. Szkolenia laboratorium pomagają zdobyć tą wiedzę i przygotować pracowników do dokładnej pracy w celu zapewnienia najwyższej jakości usług.

Z każdym produktem związane są normy, nierzadko wprowadzanie przez Unię Europejską. Te normy muszą zostać spełnione już podczas realizowania praktyk wytwarzania. Walidacja szkolenia wiąże się często z uzyskaniem certyfikatów, które dodatkowo przekonują klientów i budują ich zaufanie do marki i konkretnych produktów.

W szczególności szkolenia iso 13485 pozwalają nabyć wiedzę dotyczącą tego, jak te dobre praktyki wytwarzania rzeczywiście powinny mieć miejsce. W 2019 roku doszło do nowelizacji prawa, które wprowadziło nowe przepisy dotyczące dyrektyw związanych z Dobrą Praktyką Wytwarzania.

Produkty niespełniające określonych norm podczas produkcji z reguły nie są wprowadzane na rynek - zwłaszcza jeśli mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia człowieka lub zwierząt. Dobre Praktyki Wytwarzania podają, w jaki sposób można wytwarzać produkty, i w jakich warunkach powinny być przetestowane w zależności od ich przeznaczenia.

Laboratoria są pierwszym krokiem do przetestowania ich jakości, a przeprowadzane badania muszą być dokładne i skrupulatne i spełniać wszystkie wymogi norm dotyczących samego procesu testowania. Szkolenia laboratorium to świetny sposób, aby odświeżyć wiedzę swoim pracownikom i upewnić się, że laboratorium jest na czasie ze wszystkimi zmianami prawnymi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.