Jakie są główne zasady postępowania administracyjnego?

Postępowanie administracyjne to proces z którym praktycznie każdy z nas spotkał się nie raz. Niekiedy zdarza się nam narzekać na szybkość działania urzędu, denerwować się na długie kolejki czy próbować przyśpieszać działanie urzędników poprzez niepotrzebny krzyk i kłótnie.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są główne zasady postępowania administracyjnego?

Postępowanie administracyjne to proces z którym praktycznie każdy z nas spotkał się nie raz. Niekiedy zdarza się nam narzekać na szybkość działania urzędu, denerwować się na długie kolejki czy próbować przyśpieszać działanie urzędników poprzez niepotrzebny krzyk i kłótnie.

Niekiedy jednak nie da się przyśpieszyć procesów administracyjnych, które są dość skomplikowane i wymagają prowadzenia sporej ilości dokumentacji oraz dużej wiedzy ze strony osób odpowiedzialnych.

Kodeks postępowania administracyjnego, jest jednym z dokumentów które regulują pracę urzędów, urzędników oraz ludzi, którzy w jakikolwiek sposób wpływają na tę dziedzinę życia. Proces administracyjny na szczegółowo określony harmonogram oraz zasady które musi przestrzegać.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeśli zauważyłeś niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o tym, że w twoim miejscu pracy ma miejsce problem mobbingu,  warto rozważyć  udział w szkoleniu antymobbingowym dla pracowników. Sprawdź również naszą ofertę szkoleń dla administracji publicznej,Sprawdź też nasze szkolenia menadżerskie oraz szkolenia HR

Do takich zasad należy między innymi: zasada praworządności, zasada pisemności, czy zasada dwuinstancyjności. Wszystkie mają zadanie chronić prawa obywateli oraz dbać o to by nie dochodziło do łamania przepisów, bym miała miejsce korupcja oraz by wszyscy obywatele byli zadowoleni.

Jeśli chodzi natomiast o przyspieszenie ogólnej pracy urzędów, to tutaj kluczem może być aspekt ludzki. W dużej mierze chodzi tutaj o aspekt ludzki i jego wydajność. Dzięki zwiększeniu indywidualnej wydajności oraz odpowiednim szkoleniom, można bardzo podnieść ogólną szybkość działania urzędu oraz sprawić, że praca będzie sprawna i dokładna.

KPA szkolenie i szkolenie deweloper, będzie idealnym rozwiązaniem, dla każdego urzędu. Indywidualne dostosowanie szkolenia umożliwia ogólne zwiększenie kompetencji pracowników oraz dużo lepszą współprace między pracownikami.

Ważne jest, aby szkolenie deweloper były dobrane zgodnie z indywidualnymi umiejętnościami i cechami pracowników. Przydatne jest również, aby w szczegółowy sposób określić jak szkolenie ma wpłynąć na pracowników.

Dzięki temu można indywidualnie dopasować szkolenie i zwiększyć jego skuteczność w stosunku do poszczególnych pracowników. Rozwiązanie to sprawy że szkolenia będą dużo skuteczniejsze a pracownicy efektywniejsi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.