Jakie są nowoczesne metody poszukiwania pracowników?

XXI wiek to czas zupełnych rewolucji, przede wszystkim w myśleniu. Także o pracownikach oraz o procesie rekrutacji. Jakie zmiany dzisiaj nastąpiły? Jak przyciągnąć dobrych pracowników do siebie? Jak sprawić, żeby oni nie odeszli, jak już ich podszkolimy?

zdjęcie - (the_title())


Jakie są nowoczesne metody poszukiwania pracowników?

XXI wiek to czas zupełnych rewolucji, przede wszystkim w myśleniu. Także o pracownikach oraz o procesie rekrutacji. Jakie zmiany dzisiaj nastąpiły? Jak przyciągnąć dobrych pracowników do siebie? Jak sprawić, żeby oni nie odeszli, jak już ich podszkolimy?

Nowoczesna rekrutacja

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że to pracownik powinien być wdzięczny za możliwość otrzymania od nas pracy, że przecież właśnie na tym niejako polega jego rola że to on a się starać o pracę. Dzisiaj jednakże to myślenie się trochę zmieniło. Przede wszystkim bowiem firmom zależy bardzo na jakości pracowników, jacy do nich przychodzą. Często też chodzi o to, aby zatrudnić prawdziwego fachowca w danej dziedzinie. Co więcej - kiedy już firma go znajdzie, nie chce go po kilku latach puszczać do innej pracy.

W związku z tym dzisiaj to firmy niejako mają przyciągnąć odpowiednich pracowników. Oczywiście nie oznacza to, że nie przeprowadza się już rekrutacji, niemniej jednak wygląda ona trochę inaczej, ponieważ ma na celu rozpoznanie tej jednej, właściwej na dane stanowisko osoby. Należy tak także skomponować ogłoszenie o pracę oraz wszelkie benefity, aby dana osoba poczuła się skuszona ofertą.

Szkolenia z rekrutacji

Trudno jest jednak skrótowo opisać zasady współczesnej rekrutacji. Zdecydowanie zatem warto zastanowić się nad szkoleniem z rekrutacji. Dlaczego? Na takim kursie zostaną bowiem na pewno wyjaśnione wszelkie współczesne metody zabiegania o pracowników i przyciągania ich do siebie. Dzięki takim kursom dowiemy się, jak zmienić nasz dział HR, aby rzeczywiście zbudować silną firmę opartą na doskonałych pracownikach.

Ochrona danych osobowych szkolenie

Warto jeszcze wspomnieć o jednym dość newralgicznym punkcie współczesnego zarządzania firmą. Chodzi bowiem o rodo, czyli ochronę danych osobowych. Generalnie nie jest to wcale tak ciężkie, jakby się mogło wydawać, niemniej jednak trzeba poznać te zasady tak, aby nie "wyłożyć się" głupio. Dlatego dane osobowe szkolenie to dzisiaj także absolutna konieczność.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.