Jakie są poziomy bezpieczeństwa w farmacji?

Poziomy bezpieczeństwa biologicznego to rzecz szczególnie istotna w kwestii pracy każdego laboratorium. Jak wyznaczyć takie poziomy bezpieczeństwa biologicznego? Czym one tak naprawdę są? Jak wyglądają? Odpowiedź na te pytania znajduje się poniżej.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są poziomy bezpieczeństwa w farmacji?

Poziomy bezpieczeństwa biologicznego to rzecz szczególnie istotna w kwestii pracy każdego laboratorium. Jak wyznaczyć takie poziomy bezpieczeństwa biologicznego? Czym one tak naprawdę są? Jak wyglądają? Odpowiedź na te pytania znajduje się poniżej.

Poziomy bezpieczeństwa biologicznego - najważniejsze informacje

Przede wszystkim warto podkreślić, że na początek należy ocenić, z jakimi mikroorganizmami będzie pracowało dane laboratorium, zaś następnie na tej podstawie ustalany jest właśnie poziom bezpieczeństwa biologicznego, jaki musi spełniać dane laboratorium.

Generalnie wyróżniane są 4 podstawowe poziomy bezpieczeństwa, przy czym na różnych kontynentach i w różnych państwach są one dokładniej określane przez różne organizacje. Przykładowo w Ameryce odpowiada za to CDC. Jak prezentują się poszczególne poziomy?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia farmacja traktuje bardzo poważnie. Dlatego przygotowując szkolenia dla farmacji dużą wagę przywiązujemy do doboru ekspertów, łączących doświadczenie  zawodowe ze sprawnością w posługiwaniu się przepisami prawnymi i normami.

Uczestnicy otrzymają rozwiązania sprawdzone i przyjazne w stosowaniu.

Sprawdź nasze szkolenia:BSL - 1 to podstawowy poziom, który obowiązuje w każdym laboratorium mikrobiologicznym. Tutaj pracuje się standardowo z dość scharakteryzowanymi czynnikami ryzyka, które nie wywołują chorób.

Ryzyko jest zatem minimalne. BSL -2 to już poziom, który wprowadzany jest w przypadku umiarkowanego zagrożenia czynnikami biologicznymi. Pojawiają się tutaj komory laminarne II klasy, pracownicy muszą być specjalnie przeszkoleni i zalecane jest noszenie masek ochronnych. BSL - 3 to kolejny stopień i odnosi się do laboratoriów, w których pracuje się z potencjalnie śmiertelnymi mikroorganizmami.

Stosowane są tu komory laminarne III klasy oraz oczywiście różnego rodzaju odzież ochronna. Do tego trzeba jeszcze wspomnieć o BSL - 4, który stanowi już najwyższy poziom bezpieczeństwa i wprowadzane są tu dodatkowo kombinezony ciśnieniowe.

Audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym

Warto jeszcze wspomnieć o tym, czym w zasadzie jest audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym. Otóż to jest własnie pierwsza forma kontroli w laboratorium. Tutaj specjalnie wyszkoleni w tym celu pracownicy badają dokładnie każde badanie, analizie podlega również dokumentacja GMP - słowem badane jest także to, czy zostały zastosowane wszystkie konieczne środki ochrony.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.