Jakie są zasady pozyskiwania substancji czynnych w farmacji?

Substancje aktywne zawarte w preparatach leczniczych posiadają odpowiednią funkcję na nasz organizm. Wpływają one ma procesy zachodzące w naszych komórkach, czego ostatecznym efektem jest poprawa naszego samopoczucia.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są zasady pozyskiwania substancji czynnych w farmacji?

Substancje aktywne zawarte w preparatach leczniczych posiadają odpowiednią funkcję na nasz organizm. Wpływają one ma procesy zachodzące w naszych komórkach, czego ostatecznym efektem jest poprawa naszego samopoczucia. Właśnie z tego powodu tak istotny jest cały proces pracy z aktywną substancją, aby zachować wszystkie jej właściwości.

Z tego powodu zasady pozyskiwania surowców i tych substancji są ściśle określone i każda firma musi dokładnie je wypełniać. W każdej firmie znaleźć możemy osoby, które dzięki odpowiedniej wiedzy oraz obecności na szkolenie analiza ryzyka mogą planować pracę z tymi substancjami oraz wprowadzać zmiany, które mają ulepszyć wszystkie te działania. Ich zadaniem jest również łańcuch dostaw substancji czynnych, które później wykorzystywane są w trakcie procedury tworzenia leku.

Każda substancja aktywna wykorzystywana do produkcji preparatów leczniczych posiada swój dokładny opis. Zawarte jest w nim informacje na temat działania danego czynnika, mechanizm oraz działania niepożądane jakie mogą pojawić się po jego użyciu. Dodatkowo dokładnie zapisane są warunki, w których dana substancja musi być przechowywana i transportowana.

Osoby odpowiedzialne za łańcuch dostaw muszą w taki sposób skoordynować dostawy oraz kolejne etapy produkcji, aby wybrać jak najbardziej optymalne warunki dla substancji aktywnych. Jest to bardzo ważne ponieważ ma to wpływ na działanie leków i efekty wywołane u pacjentów, którzy je zażywają.

Według nas jest to bardzo ważny etap jeśli nie najważniejszy jeśli chodzi o produkcję leków. Dzięki niemu możemy mieć pewność, że substancje aktywne zawarte w leku są dla nas bezpieczne i posiadają swoje właściwości, które mają wywołać na nas odpowiednie działania.

Klienci kupując leki chcą mieć świadomość, że są one tworzone zgodnie z wszystkimi zasadami, warto jednak wiedzieć, że zasady te muszą być spełnione, aby lek został dopuszczony do obrotu i nie można obejść obowiązujących w farmaceutyce zasad produkcji, ponieważ tu najważniejsze jest bezpieczeństwo.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.