Jakie wymagania spełnia norma iso 13485?

Aby laboratorium działało sprawnie, należy postawić na szkolenia laboratorium, dzięki którym pracownicy będą mieli okazję do poszerzania swojej wiedzy na różne tematy, w tym z zakresu wiedzy o spełnianiu norm niezbędnych do uzyskania pewnych certyfikatów.

29 stycznia 2020
zdjęcie - Jakie wymagania spełnia norma iso 13485?

Jakie wymagania spełnia norma iso 13485?

Aby laboratorium działało sprawnie, należy postawić na szkolenia laboratorium, dzięki którym pracownicy będą mieli okazję do poszerzania swojej wiedzy na różne tematy, w tym z zakresu wiedzy o spełnianiu norm niezbędnych do uzyskania pewnych certyfikatów.

Dobrze jest, gdy laboratorium może poszczycić się certyfikatami i dodatkowo akredytacją - podnosi to prestiż laboratorium i sprawia, że usługi dostarczane przez laboratoria są na wysokim poziomie, co przyciąga kolejnych klientów do korzystania z ich usług.

Co to jest norma ISO 13485 i dlaczego warto ją spełniać? kto powinien ją spełniać i w jaki sposób? Otóż, ISO 13485 to norma regulująca czynności produkcyjne, projektowe, testowe i w końcu eksportowe dla produktów medycznych.

Podczas ubiegania się o certyfikat ISO 13485 następuje samoistna walidacja szkolenia w praktyce - czy pracownicy laboratorium byli w stanie zaaplikować zdobytą wiedzę do codziennie wykonywanej pracy

Produkty medyczne szczególnie powiązane są ze zdrowiem użytkowników, dlatego wszelkie z tym związane procesy muszą być przeprowadzone w naprawdę detaliczny sposób, aby upewnić się, że nie istnieje żadne zagrożenie dla życia i są w zgodzie z najnowszą, aktualną wiedzą zarówno medyczną, jak i chemiczną czy biologiczną.

Szkolenia iso 13485 to bardzo dobry pomysł, aby uzupełnić kompetencje naszych pracowników o taką dziedzinę wiedzy, by mogli spokojnie zdać przed audytem, decydującym ostatecznie o przyznaniu takiego certyfikatu lub nie.

Wymogi ISO 13485 są po prostu rozszerzone od tych, wcześniej zawartych w innej normie ISO 9001 - ale też sam proces kontroli jakości jest również bardziej wymagający i drobiazgowy. takie certyfikaty podnoszą prestiż laboratorium, ale i zaufanie wśród klientów - co z kolei podnosi zaufanie wśród klientów co do stosowanych produktów, oznaczonych tymi certyfikatami.

Odpowiednio wdrożone procedury są gwarancją sukcesu i pozwalają na pozyskanie przez klientów zaufania również do marki. Warto jest przeszkolić swoich laborantów, aby móc posługiwać się takim certyfikatem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.