Jakie wymagania spełnia norma iso 13485?

Aby laboratorium działało sprawnie, należy postawić na szkolenia laboratorium, dzięki którym pracownicy będą mieli okazję do poszerzania swojej wiedzy na różne tematy, w tym z zakresu wiedzy o spełnianiu norm niezbędnych do uzyskania pewnych certyfikatów.

zdjęcie - (the_title())


Jakie wymagania spełnia norma iso 13485?

Aby laboratorium działało sprawnie, należy postawić na szkolenia laboratorium, dzięki którym pracownicy będą mieli okazję do poszerzania swojej wiedzy na różne tematy, w tym z zakresu wiedzy o spełnianiu norm niezbędnych do uzyskania pewnych certyfikatów.

Dobrze jest, gdy laboratorium może poszczycić się certyfikatami i dodatkowo akredytacją - podnosi to prestiż laboratorium i sprawia, że usługi dostarczane przez laboratoria są na wysokim poziomie, co przyciąga kolejnych klientów do korzystania z ich usług.

Co to jest norma ISO 13485 i dlaczego warto ją spełniać? kto powinien ją spełniać i w jaki sposób? Otóż, ISO 13485 to norma regulująca czynności produkcyjne, projektowe, testowe i w końcu eksportowe dla produktów medycznych.

Podczas ubiegania się o certyfikat ISO 13485 następuje samoistna walidacja szkolenia w praktyce - czy pracownicy laboratorium byli w stanie zaaplikować zdobytą wiedzę do codziennie wykonywanej pracy

Produkty medyczne szczególnie powiązane są ze zdrowiem użytkowników, dlatego wszelkie z tym związane procesy muszą być przeprowadzone w naprawdę detaliczny sposób, aby upewnić się, że nie istnieje żadne zagrożenie dla życia i są w zgodzie z najnowszą, aktualną wiedzą zarówno medyczną, jak i chemiczną czy biologiczną.

Szkolenia iso 13485 to bardzo dobry pomysł, aby uzupełnić kompetencje naszych pracowników o taką dziedzinę wiedzy, by mogli spokojnie zdać przed audytem, decydującym ostatecznie o przyznaniu takiego certyfikatu lub nie.

Wymogi ISO 13485 są po prostu rozszerzone od tych, wcześniej zawartych w innej normie ISO 9001 - ale też sam proces kontroli jakości jest również bardziej wymagający i drobiazgowy. takie certyfikaty podnoszą prestiż laboratorium, ale i zaufanie wśród klientów - co z kolei podnosi zaufanie wśród klientów co do stosowanych produktów, oznaczonych tymi certyfikatami.

Odpowiednio wdrożone procedury są gwarancją sukcesu i pozwalają na pozyskanie przez klientów zaufania również do marki. Warto jest przeszkolić swoich laborantów, aby móc posługiwać się takim certyfikatem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.