Kierowca – jakie przepisy go obowiązują?

Kierowca – to zawód obwarowany tak naprawdę całkiem wieloma przepisami, które regulują jego pracę. Ich znajomością powinien wykazać się zarówno sam kierowca jak i jego pracodawca.

zdjęcie - Kierowca – jakie przepisy go obowiązują?

Kierowca - jakie przepisy go obowiązują?

Kierowca - to zawód obwarowany tak naprawdę całkiem wieloma przepisami, które regulują jego pracę. Ich znajomością powinien wykazać się zarówno sam kierowca jak i jego pracodawca. Niestety bowiem nieznajomość tych zasad nieraz bywała przyczyną wykorzystania jednej ze stron przez drugą albo prowadziła do poważnych konsekwencji, najczęściej finansowych, ale nie tylko. Słowem - zarówno kierowca, jak i przedsiębiorca prowadzący firmę przewozową powinni odbyć kilka podstawowych szkoleń.

Szkolenie z czasu pracy kierowców - obowiązek!

Przede wszystkim koniecznie i zdecydowanie należy odbyć szkolenie z czasu pracy kierowców. Oczywiście w internecie możemy sobie poczytać szereg teoretycznych informacji, dotyczących tego, jak długo może jechać kierowca bez przerwy, ile godzin tygodniowo może być w trasie, jak skraca się maksymalny czas w trasie, w momencie jeśli kierowca jedzie ponad tydzień itp. Niemniej jednak są to tylko urywki informacji i przepisów - lepiej jeśli w prosty i jasny sposób wyłoży nam je kompetentna w danej dziedzinie osoba niż jak mamy zgadywać, czy na pewno dobrze interpretujemy prawo, czy może jednak nie.

Ubezpieczenie ładunku w transporcie krajowym - szkolenie

Następny obowiązkowy kurs będzie dotyczył ubezpieczenia ładunku. Warto w tym momencie podkreślić, że ma to niejako dwa aspekty. Po pierwsze chodzi o ubezpieczenie takiego ładunku pod kątem czysto prawnym. Tu ważne jest to, aby dokładne ustalić z ubezpieczycielem warunki umowy i aby wiedzieć, na co zwrócić baczną uwagę. Po drugie zaś istotne jest to, w jaki sposób zabezpieczyć ładunek w trakcie podróży - jakie substancje muszą być wiezione z jakimi obostrzeniami itp.

Szkolenie zarządzanie ryzykiem

Na koniec warto jeszcze zastanowić się nad zainwestowaniem w szkolenie z zarządzania ryzykiem. Powszechnie takie zarządzanie ryzykiem od razu kojarzy nam się z czymś naprawdę bardzo poważnym. Tymczasem to szkolenie po prostu omawia dokładnie techniki, jakie warto stosować podczas podejmowania decyzji, a co za tym idzie - i ryzyka.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.