Kosmetyki od A do Z

Zanim kosmetyk trafi do Twojej półki musi przejść długa drogę. Początki bywają bardzo trudne, jednak co się nie robi, by zadowolić konsumenta. Produkcja wyrobów kosmetycznych to żmudna i wieloetapowa praca, każdy proces podlega ustawom, aktom prawnym i normom.

zdjęcie - (the_title())


Kosmetyki od A do Z

Zanim kosmetyk trafi do Twojej półki musi przejść długa drogę. Początki bywają bardzo trudne, jednak co się nie robi, by zadowolić konsumenta.

Produkcja wyrobów kosmetycznych to żmudna i wieloetapowa praca, każdy proces podlega ustawom, aktom prawnym i normom. Nie ma nic konkretnie nieustalonego, może poza wyjątkiem receptury, która powinna być niepowtarzalna.

Jednym z bardzo ważnych etapów oczywiście jest etykieta i opakowanie, by wszystko było prawidłowe i zgodne z prawem każdego producenta obowiązuje ustawa określająca oznakowanie produktów kosmetycznych. Warto przyjrzeć się bliżej i dowiedzieć, co wymaga rozporządzenie.

Informacje na opakowaniu

Imię i nazwisko lub zarejestrowana firma, oczywiście jej adres, informacja może przybrać formę skróconą, jeśli umożliwia ona w łatwy sposób identyfikację osoby. Importowane kosmetyki mają wymóg podawania nazwy kraju pochodzenia. Nic nie umknie, wszystko musi być jasne i czytelne.

Nominalna zawartość w momencie pakowania określona w jednostkach masy lub objętości.

Kolejny napis na opakowaniu to oczywiście data ważności, do której produkt kosmetyczny, przechowany w odpowiednich warunkach zachowa swoje pierwotne właściwości. Każdy element jest starannie dopracowany, przydatność do użycia określa znak, lub zwrot najlepiej zużyć przed końcem. Data trwałości nie jest wymagana w przypadku kosmetyków, które ważne są dłużej niż 30 miesięcy. Produkty te zawierają symbol, który oznacza jak długo ważny jest kosmetyk po otwarciu.

Następny punkt jaki obowiązuje są szczególne środki ostrożności, których musimy przestrzegać podczas używania, jednak to nie wszystko na opakowaniu znajdziemy numer partii lub oznaczenie, które pozwala zidentyfikować produkt kosmetyczny.

Wielu zapewne zainteresuje wykaz składników, każdy z nas jest ciekawy co kryje w sobie magiczny krem czy też balsam. Kolejność wymienionych składników oczywiście nie jest przypadkowa, zaczynamy od tych, których w składzie jest najwięcej, a kończymy na tych co pojawiają się symbolicznie. Ciekawe jest to, że substancje, których jest mniej niż 1% mogą być wypisane w dowolnej kolejności.

Oznakowanie produktów to nie jedyny problem podczas wytwarzania kosmetyków, każda produkt wprowadzony na rynek musi być dokładnie przebadany. Ten cały proces określa ocena bezpieczeństwa kosmetyków.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.