Kto powinien znać przepisy prawa handlowego?

Współczesny rynek produktów oraz usług różnego rodzaju jest bardzo nasycony. Podobnie jest z rynkiem pracy. I chociaż sytuacja na rynku pracy ulega systematycznej poprawie to nie da się ukryć, że nadal ciężko o pracę, która będzie nas w pełni satysfakcjonowała.

zdjęcie - (the_title())


Kto powinien znać przepisy prawa handlowego?

Współczesny rynek produktów oraz usług różnego rodzaju jest bardzo nasycony. Podobnie jest z rynkiem pracy. I chociaż sytuacja na rynku pracy ulega systematycznej poprawie to nie da się ukryć, że nadal ciężko o pracę, która będzie nas w pełni satysfakcjonowała.

Z tego też względu dobrze byłoby postarać się zatroszczyć o jak najlepsze wykształcenie w dziedzinie, z którą wiążemy swoją przyszłość zawodową. Na pewno należy również pamiętać o doświadczeniu zawodowym.

Praca na etacie nie dla wszystkich jest satysfakcjonująca, nawet jeśli zapewnia nam atrakcyjne wynagrodzenie. Możemy mieć bowiem problem z niewyrozumiałym i mało empatycznym szefem albo z niezbyt sympatycznymi kolegami z pracy. Nie ulega wątpliwości, że wielu osobom, które są niezadowolone z pracy na etacie przydałaby się wiedza z zakresu spółek handlowych.

Jeżeli bowiem z jakichś rozmaitych względów nie odpowiada nam praca na etacie powinniśmy postarać się założyć własną działalność gospodarczą. Wbrew pozorom znajomość przepisów prawa handlowego nie jest zarezerwowana wyłącznie dla prawników. Jak już zostało wspomniane, każdy kto myśli o założeniu własnej działalnosći gospodarczej powinien sięgnąć po kodeks spółek handlowych.

Na pewno dowiemy się z niego jakich przepisów należy przestrzegać przy zakładaniu poszczególnych spółek prawa handlowego. Nie ulega wątpliwości, że dobrze by było poczytać również komentarze do ustawy o spółkach handlowych. Będą w nim bowiem zawarte bardziej szczegółowe informacje odnośnie poszczególnych spółek prawa handlowego.

Nie da się ukryć, że wiele przepisów może być trudna do interpretacji. W komentarzach do kodeksu z całą pewnością wyjaśnione będą znaczenia poszczególnych przepisów. Wszyscy, którzy myślą o założeniu własnej spółki powinni wziąć udział w takich szkoleniach jak: szkolenia kontrakty handlowe czy szkolenie prawo własności. Szkolenia i kursy powinny być certyfikowane i poprowadzone przez doświadczonych specjalistów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.