Kto zajmuje się dbaniem o bezpieczeństwo leków i kosmetyków?

Bezpieczeństwo leków i kosmetyków stanowi niewątpliwie szczególnie istotną kwestię. Dlatego też istotne jest to, aby osoby zajmujące się nią, naprawdę posiadały odpowiednią wiedzę i umiejętności w tym kierunku.

zdjęcie - (the_title())


Kto zajmuje się dbaniem o bezpieczeństwo leków i kosmetyków?

Bezpieczeństwo leków i kosmetyków stanowi niewątpliwie szczególnie istotną kwestię. Dlatego też istotne jest to, aby osoby zajmujące się nią, naprawdę posiadały odpowiednią wiedzę i umiejętności w tym kierunku. Kto jednak zajmuje się dbaniem o bezpieczeństwo leków i kosmetyków?

Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo leków i kosmetyków

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że generalnie rzecz ujmując takich osób jest naprawdę dość sporo i zajmują one różne stanowiska w laboratorium oraz profesje. Na pewno zatem za bezpieczeństwo odpowiada kierownik danej pracowni.

To on bowiem odpowiedzialny jest za regulamin poruszania się i pracowania w laboratorium, który powinien być oparty na wytycznych zawartych chociażby w zasadach GMP, GHP, Prawie Farmaceutycznym, Kosmetycznym itp. Co więcej kierownik pracowni również niejako odpowiada za wszystkich swoich pracowników.

To oczywiście nie wszystkie osoby biorące udział w dbaniu o bezpieczeństwo kosmetyków. Wymienić tu można także chociażby pracowników odpowiedzialnych za różnego rodzaju dokumentację, jak np. dokumentacja GMP. Do tego dochodzą jeszcze kwestie związane z dokumentacją potwierdzającą np. poszczególne przeglądy techniczne sprzętu itp.

Warto podkreślić, że to ciągle nie koniec. Duże znaczenie mają bowiem osoby pracujące w szeroko pojętym dziale do spraw jakości. Ich obowiązkiem jest np. audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym, który ma na celu ustalić, czy wprowadzono wszystkie wymagania, czy dbałość o bezpieczeństwo i wysoką jakość jest na pewno odpowiednia. Ponadto wówczas właśnie podlega kontroli cała dokumentacja.

Warto jeszcze wspomnieć o osobach zajmujących się sprzętem. W zależności od jego specyfikacji są to najczęściej pracownicy laboratorium tudzież inżynierowie. W dużej mierze to właśnie oni odpowiadają za działanie danego sprzętu, wszelkie przeglądy itp.

W tym momencie warto nadmienić, że w zasadzie to generalnie każdy pracownik laboratorium ma za zadanie tak postępować i wykonywać swoją pracę, aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz jakości.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

Sprawdź nasze szkolenia online:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.