O czym mówi prawo energetyczne?

Prawo energetyczne to szereg wielu ustaw, które regulują kwestie związane z szeroko pojęta energetyką. Mowa tutaj nie tylko o samej sprzedaży i przesyłaniu energii, ale również o jej wytwarzaniu na bardzo różne sposoby, jak również o udzielaniu koncesji na jej produkcję czy pobieraniu opłat.

zdjęcie - (the_title())


O czym mówi prawo energetyczne?

Prawo energetyczne to szereg wielu ustaw, które regulują kwestie związane z szeroko pojęta energetyką. Mowa tutaj nie tylko o samej sprzedaży i przesyłaniu energii, ale również o jej wytwarzaniu na bardzo różne sposoby, jak również o udzielaniu koncesji na jej produkcję czy pobieraniu opłat.

Najważniejszą ustawą jest przede wszystkim ustawa prawo energetyczne, jednakże poza nią jest wiele innych, zazwyczaj dość szczegółowo regulujących kwestie związane z danym działem energetyki.

Prawo energetyczne zajmuje się praktycznie wszystkim. Reguluje kwestie związane z ochroną środowiska podczas wytwarzania jak również przesyłania energii czy też ustalania cen za poszczególne rodzaje energii dla odbiorców.

To właśnie te przepisy określają, do jakiej grupy odbiorców zalicza się osoby fizyczne a do jakiej na przykład firmy. Ponadto po zmianach prawo energetyczne reguluje też kwestie związane z pozyskiwaniem energii z odnawialnych źródeł, jej sprzedaży czy cen, za które jej nadmiar ma być odkupiony od wytwórców.

Ze względu na bardzo duża ilość przepisów jak również bardzo wiele zmian wiedza na temat tej gałęzi prawa wymaga ciągłego zgłębiania nowych informacji.

Dlatego też kursy takie jak szkolenie prawo energetyczne, zajmujące się omawianiem odpowiednich przepisów prawnych cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Niektóre z nich omawiają ustawy dość ogólnie, zaś niektóre skupiają się na wybranych zagadnieniach, aby je omawiać znacznie szerzej.

Często jednym z tematów są także prawa konsumenta szkolenie zawiera więc także elementy norm prawnych, które ten temat regulują. Odbiorcy energii, którzy nie są firmami muszą być bowiem traktowani właśnie jak konsumenci.

Rozszerzanie linii energetycznych wymaga często tego, aby przechodziły one przez grunty będące nawet prywatna własnością, dlatego szkolenie służebność przesyłu to także jeden z kursów, które niezwykle często wybierają osoby zainteresowane prawem energetycznym. Dzięki dobrej znajomości przepisów mogą oni bez problemu wykonywać powierzone im obowiązki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.