Prawo budowlane i energetyczne na szkoleniach

Branża budowlana to dziedzina bardzo szeroka, związana nie tylko ze wznoszenie domów ale także obiektów użyteczności publicznej czy na przykład inwestycjami związanymi z energetyką. Dlatego też nie dziwi fakt, że wszelkie przepisy prawne związane z budownictwem to bardzo wiele rozwiązań które regulują wiele zagadnień.

zdjęcie - (the_title())


Prawo budowlane i energetyczne na szkoleniach

Branża budowlana to dziedzina bardzo szeroka, związana nie tylko ze wznoszenie domów ale także obiektów użyteczności publicznej czy na przykład inwestycjami związanymi z energetyką. Dlatego też nie dziwi fakt, że wszelkie przepisy prawne związane z budownictwem to bardzo wiele rozwiązań które regulują wiele zagadnień.

W zakresie branży budowlanej znajdują się między innymi inwestycje liniowe, które tworzone są na potrzeby przesyłu energii. Ich odpowiednie wykonanie jest niezwykle istotne, tylko wtedy bowiem jest gwarancja tego, że bez najmniejszych problemów będą działać długi czas. Jednakże do realizacji takich inwestycji konieczne jest wykonanie wielu działań, w tym także tych związanych z uregulowaniami prawnymi kwestii służebności gruntów, przez które będą przechodzić.

Obecnie regulują to odpowiednie przepisy, które jasno określają w jakich sytuacjach należy ustanowić taką służebność, kto może tego żądać i kiedy należy wypłacić za to stosowne odszkodowanie. Aby nabyć odpowiednią wiedzę wiele osób wybiera dobrze dobrane szkolenie służebność przesyłu bowiem to konieczność znajomości bardzo wielu przepisów, w tym także tych dotyczących prawa własności gruntów. Ponadto osoba, w której zakresie obowiązków znajdują się tematy związane ze służebnością musi także wykazywać się odpowiednia znajomością przepisów energetycznych.

Bardzo często bowiem zakres służebności jak również wysokość ewentualnego odszkodowania zależy od tego, jakie zostaną postawione urządzenia przesyłowe szkolenie zaś, oczywiście odpowiednio dobrane pod względem tematyki pozwala przyswoić odpowiednie wiadomości.

Obecnie na rynku bez trudu można znaleźć wiele szkoleń, zarówno z tematyki ogólnej jak tez bardziej szczegółowej. Wybór odpowiednich zależy wyłącznie od osób, które zamierzają w nich uczestniczyć. Coraz częściej jednak to firmy zlecają organizacje takich szkoleń indywidualnie, wyłącznie dla swoich pracowników. Dzięki temu mają pewność, że wiadomości przekazane na szkoleniu będą jak najlepiej dostosowane do działalności firmy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

Sprawdź nasze szkolenia online:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.