Prawo budowlane jako najważniejsze przepisy w branży

Dynamiczny rozwój rynku wymusza konieczność tworzenia regulujących niemal każdą kwestię naszego życia przepisów. Prawo budowlane to ustawa, w której określono wszystkie zasady wznoszenia budynków, ich remontowania i sposobu postepowania z nimi.

zdjęcie - (the_title())


Prawo budowlane jako najważniejsze przepisy w branży

Dynamiczny rozwój rynku wymusza konieczność tworzenia regulujących niemal każdą kwestię naszego życia przepisów. Prawo budowlane to ustawa, w której określono wszystkie zasady wznoszenia budynków, ich remontowania i sposobu postepowania z nimi.

Znajomość tych przepisów jest praktycznie podstawą działania każdej firmy, związanej z branżą budowlaną. Dlatego też wiele firm regularnie wysyła swoich pracowników na odpowiednie szkolenia prawo budowlane podlega bowiem wielu zmianom, które wymuszane są między innymi przez zmieniające się technologie i bardzo szybko rozwijający się rynek.

Kodeks prawa budowlanego stanowi podstawowy dokument, na którym musza bazować firmy remontowe czy z branży budowlanej. Oczywiście jest także wiele dodatkowych ustaw, które mają zastosowanie, jednakże w wielu sytuacjach stanowią one jedynie szczegółowe rozwinięcie znajdujących się w kodeksie przepisów.

Nie oznacza to jednak, iż znajomość ustawy prawo budowlane wyklucza konieczność zapoznania się z innymi aktami prawnymi. Na przykład umowa o roboty budowlane, powszechnie obecnie stosowana w budownictwie stanowi rodzaj umowy zlecenia, które to dokładniej określone są w kodeksie prawa cywilnego. Szybkie i dość obszerne zmiany przepisów sprawiają, że rośnie zainteresowanie szkoleniami, które omawiają tą tematykę.

Firmy budowlane coraz częściej chcą mieć zorganizowane według swoich oczekiwań szkolenia budownictwo bowiem jest tak obszerną branżą, iż ogólne zapoznanie z tematem może być niewystarczające. Takie indywidualnie organizowane kursy dają możliwość skupienia się na tych aspektach prawa, które są najbardziej potrzebne w danej firmie.

Pracownicy podczas szkoleń mogą zajmować się tematami, które są związane z zajmowanymi przez nich stanowiskami, dzięki czemu o wiele lepiej przyswajają przekazywane w czasie trwania kursu wiadomości. Dobrym sposobem na utrwalenie wiedzy jest także część praktyczna, zazwyczaj realizowana w formie warsztatów. W trakcie ich trwania kursanci uczą się na przykład sporządzania zgodnych z prawem pism czy rozwiązują testy związane z prawem budowlanym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.