Prawo pracy i istotne zagadnienia na szkoleniach

Odpowiednie szkolenie to w wielu firmach niezwykle istotny element. Jednymi z tych, które często są w nich przeprowadzane są te, w których porusza się kwestie związane z prawem pracy. Jeżeli firma zatrudnia pracowników, dobra znajomość tego zagadnienia jest jednym z filarów jej właściwego działania.

zdjęcie - Prawo pracy i istotne zagadnienia na szkoleniach
 
Odpowiednie szkolenie to w wielu firmach niezwykle istotny element. Jednymi z tych, które często są w nich przeprowadzane są te, w których porusza się kwestie związane z prawem pracy. Jeżeli firma zatrudnia pracowników, dobra znajomość tego zagadnienia jest jednym z filarów jej właściwego działania.
 
Jeżeli chodzi o dobrze przygotowane szkolenie prawo pracy to dziedzina, w której istotna jest przede wszystkim doskonała i bieżąca znajomość przepisów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Dlatego tez powinno się je organizować zawsze, gdy planowane są zmiany w kodeksie pracy, stanowiącym najważniejszy dokument w Polsce, regulujący stosunki pomiędzy pracodawcą i pracownikiem jak też w przypadku zmian w powiązanych z nim ustawach. Oczywiście zakres tych przepisów jest niezwykle duży, dlatego też bywa że szkolenia obejmują jedynie część wybranych norm prawnych, skupiając sie na ich szczegółowym przekazaniu kursantom oraz dokładnym omawianiu planowanych zmian.
 
Nie można także zapominać o przepisach, które dotycząc pracy obcokrajowców lub Polaków poza granicami kraju. Prawo pracy to także kwestie dotyczące tego, jak prawidłowo należy wypełniać oświadczenia lub zaświadczenia czy też jakie dokumenty powinny być przedłożone w konkretnej sytuacji. Osoby, zajmujące się w firmach sprawami kadrowymi powinny regularnie uczestniczyć w odpowiednich szkoleniach.

Ich wiedza to nie tylko większa dawka informacji dla nich, ale także bezproblemowy rozwój firmy, bowiem w każdej sytuacji jest pewność, że zatrudnienie pracowników będzie przebiegało w zgodzie z przepisami. Zazwyczaj na szkoleniach z prawa pracy omawia się także wybrane przepisy kodeksu cywilnego, jeżeli bowiem pewne kwestie nie są uregulowane w kodeksie pracy i związanych z nim ustawach, prawa nakazuje rozwiązywać je w zgodzie właśnie z tym kodeksem.

Wiele firm regularnie organizuje tego typu szkolenia dla własnych pracowników, dopasowując czas i godziny ich trwania do ich planu dnia. Ponadto dzięki temu mogą być one jak najlepiej ukierunkowane na profil firmy i tym samym te przepisy, które są najczęściej stosowane.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.