Prawo pracy i istotne zagadnienia na szkoleniach

Odpowiednie szkolenie to w wielu firmach niezwykle istotny element. Jednymi z tych, które często są w nich przeprowadzane są te, w których porusza się kwestie związane z prawem pracy. Jeżeli firma zatrudnia pracowników, dobra znajomość tego zagadnienia jest jednym z filarów jej właściwego działania.

   
  Odpowiednie szkolenie to w wielu firmach niezwykle istotny element. Jednymi z tych, które często są w nich przeprowadzane są te, w których porusza się kwestie związane z prawem pracy. Jeżeli firma zatrudnia pracowników, dobra znajomość tego zagadnienia jest jednym z filarów jej właściwego działania.
   
  Jeżeli chodzi o dobrze przygotowane szkolenie prawo pracy to dziedzina, w której istotna jest przede wszystkim doskonała i bieżąca znajomość przepisów.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Dlatego tez powinno się je organizować zawsze, gdy planowane są zmiany w kodeksie pracy, stanowiącym najważniejszy dokument w Polsce, regulujący stosunki pomiędzy pracodawcą i pracownikiem jak też w przypadku zmian w powiązanych z nim ustawach. Oczywiście zakres tych przepisów jest niezwykle duży, dlatego też bywa że szkolenia obejmują jedynie część wybranych norm prawnych, skupiając sie na ich szczegółowym przekazaniu kursantom oraz dokładnym omawianiu planowanych zmian.
   
  Nie można także zapominać o przepisach, które dotycząc pracy obcokrajowców lub Polaków poza granicami kraju. Prawo pracy to także kwestie dotyczące tego, jak prawidłowo należy wypełniać oświadczenia lub zaświadczenia czy też jakie dokumenty powinny być przedłożone w konkretnej sytuacji. Osoby, zajmujące się w firmach sprawami kadrowymi powinny regularnie uczestniczyć w odpowiednich szkoleniach.

  Ich wiedza to nie tylko większa dawka informacji dla nich, ale także bezproblemowy rozwój firmy, bowiem w każdej sytuacji jest pewność, że zatrudnienie pracowników będzie przebiegało w zgodzie z przepisami. Zazwyczaj na szkoleniach z prawa pracy omawia się także wybrane przepisy kodeksu cywilnego, jeżeli bowiem pewne kwestie nie są uregulowane w kodeksie pracy i związanych z nim ustawach, prawa nakazuje rozwiązywać je w zgodzie właśnie z tym kodeksem.

  Wiele firm regularnie organizuje tego typu szkolenia dla własnych pracowników, dopasowując czas i godziny ich trwania do ich planu dnia. Ponadto dzięki temu mogą być one jak najlepiej ukierunkowane na profil firmy i tym samym te przepisy, które są najczęściej stosowane.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.