Rekrutacja i selekcja pracowników – jak się tego nauczyć?

Aby odpowiednio wybrać pracowników na konkretne stanowisko dobrze jest wiedzieć, jak właściwie przeprowadzić rekrutację. Nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, potrzebna jest bowiem znajomość bardzo wielu zagadnień, aby właściwie dobrać najlepszego pracownika. Dla osób zainteresowanych tym tematem dobry rozwiązaniem będzie odpowiednie wyszukane szkolenie selekcja i rekrutacja pracowników to zagadnienia, które w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne. 

   
  Aby odpowiednio wybrać pracowników na konkretne stanowisko dobrze jest wiedzieć, jak właściwie przeprowadzić rekrutację. Nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, potrzebna jest bowiem znajomość bardzo wielu zagadnień, aby właściwie dobrać najlepszego pracownika.

  Dla osób zainteresowanych tym tematem dobry rozwiązaniem będzie odpowiednie wyszukane szkolenie selekcja i rekrutacja pracowników to zagadnienia, które w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne. Dlatego też firmy zajmujące się organizowaniem szkoleń starają się zapewnić zainteresowanym osobom dostęp do wielu kursów z tego zakresu, o zróżnicowanej tematyce jak również różnym czasie trwania.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

  Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

  Poznaj nasze szkolenia:

  Zazwyczaj program szkoleń jest podzielony na bloki, obejmujące istotne dla całego procesu rekrutacji zagadnienia. Zazwyczaj na początek kursanci zapoznają się z ogólnymi zagadnieniami procesu rekrutacji i selekcji jak również dowiadują się, dlaczego odpowiednie prowadzenie każdego z nich jest tak istotne. Rekrutacja i selekcja, pomimo tego że się ze sobą łączą, są oddzielnymi procesami i każdy z nich powinien być przeprowadzony w inny sposób.

  Rekrutacja to proces, którego zadaniem jest przede wszystkim wybór odpowiednich kandydatów na dane stanowisko. Zazwyczaj w procesie rekrutacji poszukuje się większej ilości kandydatów, oczywiście zgodnie z założeniami i oczekiwaniami co do danego stanowiska. Wybór właściwego pracownika jest dokonywany w procesie selekcji, gdzie znacznie więcej uwagi zwraca się na szczegóły, mające wpływ możliwości zatrudnienia danej osoby na wolnym stanowisku.
   
  Dzisiaj w procesach rekrutacji i selekcji pracowników wykorzystuje się wiele narzędzi, które zostały opracowane na ich potrzeby. Chodzi o narzędzia wykorzystywane do oceny kompetencji czy też na przykład stosowane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ich odpowiednie poznanie to często klucz do sukcesu osoby odpowiedzialnej za rekrutacje pracowników.

  Rosnące zainteresowanie szkoleniami powoduje, że z każdym rokiem jest ich na rynku coraz więcej, a ich tematyka jest bardzo zróżnicowana.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.