Rekrutacja pracowników: 5 elementów, na które musimy zwrócić uwagę

Każdy przedsiębiorca wie, jak trudno znaleźć dobrego pracownika. Czasem zdarza się, że osoba, którą jesteśmy zachwyceni w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, okazuje się kompletnie nieprzystosowana do firmowej rzeczywistości, nie potrafi się w niej odnaleźć i sprawia, że proces jej wdrażania w szeregi firmy postępuje bardzo wolno. Na co więc zwrócić uwagę w trakcie trwania rozmowy kwalifikacyjnej? Przedstawiamy 5 punktów, które pomogą znaleźć idealnego pracownika!

   
  Każdy przedsiębiorca wie, jak trudno znaleźć dobrego pracownika. Czasem zdarza się, że osoba, którą jesteśmy zachwyceni w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, okazuje się kompletnie nieprzystosowana do firmowej rzeczywistości, nie potrafi się w niej odnaleźć i sprawia, że proces jej wdrażania w szeregi firmy postępuje bardzo wolno. Na co więc zwrócić uwagę w trakcie trwania rozmowy kwalifikacyjnej?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

  Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

  Poznaj nasze szkolenia:

  Przedstawiamy 5 punktów, które pomogą znaleźć idealnego pracownika!

  • Kwalifikacje. To jedno z podstawowych kryteriów zatrudnienia. Na ogół kwalifikacji składa się kilka elementów: wykształcenie (wyższe, dodatkowe certyfikaty, szkolenia), wiedza fachowa (również ta nabyta na własną rękę) oraz doświadczenie w branży.

  • Szczególne zdolności. Każdy z nas je ma, często jednak uważamy je za coś oczywistego. Do szczególnych, pożądanych przez pracodawcę zdolności może należeć umiejętność sprzedaży i negocjacji, zdolności szybkiego myślenia i analizy danych, odporność na stres, doskonała organizacja czasu i pracy.

  • Osobowość. To niezwykle ważne, by nowy pracownik utożsamiał się z wizją firmy i wpasowywał się w jej kulturę organizacyjną. Od tego zależą kontakty ze współpracownikami, utrzymanie przyjemnej atmosfery i - w konsekwencji - rozwój całego zespołu pracowniczego.

  • Możliwości zewnętrzne. Wbrew pozorom nie chodzi w nich o aparycję a o możliwości dojazdu do pracy, mobilność (w tym posiadanie własnego samochodu, doświadczenie za kierownicą), sytuacja rodzinna. Choć o niektóre elementy nie warto (a wręcz nie można) pytać na rozmowie kwalifikacyjnej, często można podkreślić, że praca odbywa się w godzinach nocnych lub zmianowych (co mogłoby zniechęcać osoby, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą jej podjąć). Oszczędza to wiele czasu, zarówno kandydatowi, jak i pracodawcy.

  • Zainteresowania. To one mówią bardzo wiele o człowieku: czy lubi się uczyć nowych rzeczy, jak przyswaja wiedzę, czy jest typem ryzykanta czy raczej indywidualisty i domatora. Zainteresowania często przekładają się na osobowość, posiadanie szczególnych zdolności i wykształcenie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Przygotowując nasze szkolenia HR online nie przekładamy treści i procesu „jeden do jednego” ze szkoleń stacjonarnych.

  Zobacz nasze szkolenia HR.

  Zobacz więcej: szkolenia HR  W rozmowie kwalifikacyjnej pomoże nam zarówno dokładne przestudiowanie życiorysu kandydata, jak i umiejętne zadawanie pytań w trakcie trwania spotkania. Aby się tego nauczyć możemy zdecydować się na szkolenie rekrutacja i selekcja pracowników, dzięki czemu zyskamy praktyczne umiejętności z zakresu prowadzenia obu tych procesów.

  Bez wątpienia wpłynie to na możliwość zyskania wartościowego i odpowiedniego pracownika, który spełni swoje ambicje i nasze wymagania.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.