Rekrutacja pracowników: 5 elementów, na które musimy zwrócić uwagę

Każdy przedsiębiorca wie, jak trudno znaleźć dobrego pracownika. Czasem zdarza się, że osoba, którą jesteśmy zachwyceni w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, okazuje się kompletnie nieprzystosowana do firmowej rzeczywistości, nie potrafi się w niej odnaleźć i sprawia, że proces jej wdrażania w szeregi firmy postępuje bardzo wolno. Na co więc zwrócić uwagę w trakcie trwania rozmowy kwalifikacyjnej? Przedstawiamy 5 punktów, które pomogą znaleźć idealnego pracownika!

zdjęcie - Rekrutacja pracowników: 5 elementów, na które musimy zwrócić uwagę
 
Każdy przedsiębiorca wie, jak trudno znaleźć dobrego pracownika. Czasem zdarza się, że osoba, którą jesteśmy zachwyceni w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, okazuje się kompletnie nieprzystosowana do firmowej rzeczywistości, nie potrafi się w niej odnaleźć i sprawia, że proces jej wdrażania w szeregi firmy postępuje bardzo wolno. Na co więc zwrócić uwagę w trakcie trwania rozmowy kwalifikacyjnej?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

Poznaj nasze szkolenia:

Przedstawiamy 5 punktów, które pomogą znaleźć idealnego pracownika!

  • Kwalifikacje. To jedno z podstawowych kryteriów zatrudnienia. Na ogół kwalifikacji składa się kilka elementów: wykształcenie (wyższe, dodatkowe certyfikaty, szkolenia), wiedza fachowa (również ta nabyta na własną rękę) oraz doświadczenie w branży.

  • Szczególne zdolności. Każdy z nas je ma, często jednak uważamy je za coś oczywistego. Do szczególnych, pożądanych przez pracodawcę zdolności może należeć umiejętność sprzedaży i negocjacji, zdolności szybkiego myślenia i analizy danych, odporność na stres, doskonała organizacja czasu i pracy.

  • Osobowość. To niezwykle ważne, by nowy pracownik utożsamiał się z wizją firmy i wpasowywał się w jej kulturę organizacyjną. Od tego zależą kontakty ze współpracownikami, utrzymanie przyjemnej atmosfery i - w konsekwencji - rozwój całego zespołu pracowniczego.

  • Możliwości zewnętrzne. Wbrew pozorom nie chodzi w nich o aparycję a o możliwości dojazdu do pracy, mobilność (w tym posiadanie własnego samochodu, doświadczenie za kierownicą), sytuacja rodzinna. Choć o niektóre elementy nie warto (a wręcz nie można) pytać na rozmowie kwalifikacyjnej, często można podkreślić, że praca odbywa się w godzinach nocnych lub zmianowych (co mogłoby zniechęcać osoby, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą jej podjąć). Oszczędza to wiele czasu, zarówno kandydatowi, jak i pracodawcy.

  • Zainteresowania. To one mówią bardzo wiele o człowieku: czy lubi się uczyć nowych rzeczy, jak przyswaja wiedzę, czy jest typem ryzykanta czy raczej indywidualisty i domatora. Zainteresowania często przekładają się na osobowość, posiadanie szczególnych zdolności i wykształcenie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Przygotowując nasze szkolenia HR online nie przekładamy treści i procesu „jeden do jednego” ze szkoleń stacjonarnych.

Zobacz nasze szkolenia HR.

Zobacz więcej: szkolenia HRW rozmowie kwalifikacyjnej pomoże nam zarówno dokładne przestudiowanie życiorysu kandydata, jak i umiejętne zadawanie pytań w trakcie trwania spotkania. Aby się tego nauczyć możemy zdecydować się na szkolenie rekrutacja i selekcja pracowników, dzięki czemu zyskamy praktyczne umiejętności z zakresu prowadzenia obu tych procesów.

Bez wątpienia wpłynie to na możliwość zyskania wartościowego i odpowiedniego pracownika, który spełni swoje ambicje i nasze wymagania.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.