Rekrutacja wewnętrzna – jak ją przeprowadzić?

Rekrutacja w firmie to bardzo ważny proces, który umożliwia nam wybranie naprawdę najlepszych pracowników na dane stanowisko. Ciekawym pomysłem jest tutaj szczególnie rekrutacja wewnętrzna. Na czym ona polega? Jakie są jej zalety? Jak ją przeprowadzić? Co jeszcze jest istotne w firmie?

zdjęcie - (the_title())


Rekrutacja wewnętrzna - jak ją przeprowadzić?

Rekrutacja w firmie to bardzo ważny proces, który umożliwia nam wybranie naprawdę najlepszych pracowników na dane stanowisko. Ciekawym pomysłem jest tutaj szczególnie rekrutacja wewnętrzna. Na czym ona polega? Jakie są jej zalety? Jak ją przeprowadzić? Co jeszcze jest istotne w firmie?

Czym jest rekrutacja wewnętrzna?

Na początek - czym jest rekrutacja wewnętrzna? Otóż jest to rekrutowanie pracowników z tej samej firmy Czyli przesuwamy pracownika z jednego stanowiska na drugie. Czasem wiąże się z awansem, ale niekoniecznie.

Jakie są zalety rekrutacji wewnętrznej?

Przede wszystkim taka rekrutacja wewnętrzna jest tania i bardzo efektowna. Dzięki niej mamy możliwość przykładowo przesunięcia pracownika na stanowisko, które jak zauważyliśmy będzie w pełni odpowiadało jego talentom.

Jak przeprowadzić rekrutację wewnętrzną?

Tutaj pomoże nam szkolenie rekrutacja i selekcja. Dlaczego jest to takie istotne? Otóż choć rekrutacja wewnętrzna wydaje się być bardzo ciekawym pomysłem i daje nieraz naprawdę doskonałe efekty, to jednak trzeba umieć ją przeprowadzić. A takie szkolenie rekrutacja i selekcja pomoże nam poznać wszelkie techniki, sposoby, które maj na celu właściwy wybór pracowników na dane stanowisko, a także pomogą nam z rekrutacją wewnętrzną pod kątem prawnym.

Jak wyznaczyć premie, zarobki na danym stanowisku?

No właśnie. Jak to jednak wygląda z zarobkami na dawnym i nowym stanowisku? Często rekrutacja wewnętrzna wiąże się z awansem, niemniej jednak wcale nie musi to tak wyglądać. Przypuśćmy bowiem, że mamy pracownika umysłowego pracujące jako niższy urzędnik a wiemy, że z uwagi na swoje zamiłowanie do mechaniki, świetnie sprawdzi się on na teoretycznie niższym stanowisku, jakim będzie właśnie monter czy mechanik. Jak tu zaproponować mu zmianę? Może wyższą pensją? Wszystkie takie tematy porusza wynagrodzenie pracowników szkolenie.

Jak dbać o obecne przepisy?

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć, że dzisiaj dokumentacja pracownicza obwarowana jest szeregiem przepisów i nakazów. Warto zatem wybrać się na odpowiednie szkolenie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.