Safety assessor kurs

Kosmetyki jak i sama kosmetologia to branże, które są w dzisiejszych czasach niezwykle popularne. Nic więc dziwnego, że rośnie zainteresowanie kursem dermokonsultantki aptecznej, osoby posiadającej wszechstronną wiedzę na temat kosmetyków aptecznych. Uzyskany dyplom otwiera przed dermokonsultantką szereg możliwości.

zdjęcie - (the_title())

 

Safety assessor kurs


Ocena bezpieczeństwa kosmetyku jest długim i żmudnym procesem, lecz przede wszystkim koniecznym. To producent ma ostatni głos w kwestii wypuszczenia kosmetyku na rynek, stając się tym samym odpowiedzialnym za jego działanie na wszystkich klientach.

Następnie bezpieczeństwo kosmetyku jest badane pod każdym kątem przez safety assessora.

Safety assessor - kim jest?

Osobą, która za pomocą składu kosmetyku, użytych substancji, badań produktu i ogólnych informacji dostarczonych przez producenta ocenia produkt pod kątem jego bezpiecznego użycia jest safety assessor.

To właśnie on odpowiada za wydanie oficjalnego wydania kosmetyku za pomocą specjalnego certyfikatu. Musi posiadać wykształcenie chemiczne, kosmetologiczne bądź biologiczne: byle zbliżone do gałęzi farmaceutycznej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma jest firmą szkoleniowo-doradczą, która oferuje szkolenia farmaceutyczne, szkolenia kosmetyczne, szkolenia mikrobiologiczne dla Właścicieli i Pracowników Aptek, Sieci Aptecznych oraz Hurtowni Farmaceutycznych we wszystkich obszarach działalności.

Nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym - by w pełni wspierać rozwój Pracowników Aptek, co przekłada się na możliwy do zmierzenia zwrot z inwestycji szkoleniowej.

Sprawdź nasze szkolenia:

Innym sposobem na zdobycie tytułu jest kurs safety assessor. Zakończenie kursu jest dowodem na zdobycie odpowiednich kwalifikacji i upoważnia do pracy w roli safety assessora.

Corocznie organizowany jest kurs “Safety Assessment of Cosmetics in the EU - Training Course” przez Vrije Univeriteit w Brukseli.

Ocena kosmetyku przez safety assessora

Mimo wiedzy z zakresu biologii, chemii czy farmacji safety assessor musi posiadać również tą z zakresu prawa.

Ocena kosmetyku to również wiele przepisów chroniących zdrowie pacjentów, które osoba odpowiedzialna za wydanie ostatecznej decyzji dotyczącej jakości kosmetyku musi znać obowiązkowo.

Safety assessor kurs bez problemu przygotuje wszystkich chętnych pod każdym kątem. Na kursie nauczą się rozpoznawać niebezpieczne substancje zakazane w kosmetykach, sprawdzać poziom substancji które mają przepisowo ograniczoną ilość w składach kosmetyków a także będą rozpoznawać, czy dana substancja nie wejdzie w reakcję z inną, powodując nieprzyjemne konsekwencje u klientów nie tolerujących danej substancji.

Dzięki ćwiczeniom praktycznym na kursie uczestnicy bardzo szybko wpoją niezbędną wiedzę bądź odświeżą tą z przeszłości.

Toksykologiczna ocena kosmetyku to ostatni etap, jakiego nauczą się kursanci: przetestują oni, czy kosmetyk drażni skórę i oczy, nie uczula a także czy nie posiada zanieczyszczeń jakie mogłyby powstać na skutek tworzenia kosmetyku.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.