Inne strony: GAMMA DISCOVER

Służebność przesyłu - linia orzecznicza

Tematyka służebności przesyłu obok powstanie obowiązków po stronie wielu przedsiębiorców rodzi również szereg roszczeń po stronie właścicieli nieruchomości.

zdjęcie - Służebność przesyłu - linia orzecznicza

Tym samym powstaje sytuacja, w której instytucje prawne mogą stanowić pole do działań, na które nie zawsze będzie wystarczała wiedza tak samych właścicieli nieruchomości, jak i przedsiębiorców. Co za ty idzie można zauważyć coraz większą ilość firm, kancelarii pranych, które w swojej praktyce skupiają się przede wszystkim na tym, by skutecznie dochodzić roszczeń z tytułu służebności przesyłu.

Unormowania prawne, które dotyczą służebności przesyłu pochodzą z noweli Kodeksu Cywilnego z roku 2008. Są to zatem przepisy stosunkowo nowe, wciąż jeszcze obrastające wykładnią i interpretacją tak sądów, jak i doktryny. Wiele rozstrzygnięć w tym zakresie wciąż pozostaje jeszcze niespójna. Tym samym linia orzecznicza może rodzić szereg nieścisłości w oczekiwaniach co do finalnego rozstrzygnięcia.

 

W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy m.in: szkolenie ze służebności przesyłu, odprawy celne szkolenie, czas pracy szkolenie. Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy

 

Bardzo wiele orzeczeń zapada po wielu latach, nierzadko opierając się nawet o Sąd Najwyższy. Tym samym zagmatwane normy, które nie wynikają wprost z przepisów Kodeksu Cywilnego powodują, że dla przysłowiowego Kowalskiego uzyskanie od przedsiębiorcy wynagrodzenia z tytułu służebności przesyłu może stanowić spory problem, zwłaszcza jeżeli sprawa trafi na drogę sądową.

W oczywisty sposób rozwój potrzeb w zakresie usług prawnych pomocnych w dochodzeniu roszczeń z tytułu służebności przesyłu zaowocował powstaniem wielu kancelarii prawnych, które specjalizują się właśnie w takiej tematyce. Doświadczenie, wiedza merytoryczna oraz łatwość poruszania się w niuansach prawnych powoduje, że prowadzenia spraw w tym zakresie przez specjalistów jest gwarancją dającą sporę dozę pewności co do jej pozytywnego rozstrzygnięcia.

Trzeba jednak pamiętać, że obsługa taka nie odbywa się bezpłatnie. Najczęściej jednak wynagrodzeniem kancelarii będzie udział w uzyskanej przed sądem zapłacie za służebność przesyłu. Można zatem być spokojnym o motywację pracowników kancelarii.

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Ustanawianie służebności przesyłu jest kojarzone przede wszystkim z własnością gruntów, na których mają być lub już są usadowione urządzenia przesyłowe.
Tematyka służebności przesyłu pomimo pozornej klarowności przepisów niesie ze sobą wiele niejasności, które muszą być wyjaśnianie przez wyższe instancje niż Sąd Rejonowy.
Dla wielu osób tematyka służebności przesyłu jest po pierwsze czymś nowym, po drugie przede wszystkim nie zrozumiałą instytucją prawną.
Służebność przesyłu jest tematyką, która zaczyna interesować coraz szerszą grupę osób. Wynika to nie tylko z faktu chęci zdobycia dodatkowego wynagrodzenia, ale także świadomości praw i obowiązków, które wynikają z tego tytułu.
Przez wiele lat nie było możliwości dochodzenia wypłat wynagrodzenia z tytułu służebności przesyłu. Dopiero od nieco ponad dziesięciu lat prawo umożliwia uzyskanie tego typy świadczeń.
Obecny artykuł
Służebność przesyłu - linia orzecznicza

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.