Szkolenia – controlling finansowy

W dzisiejszym świecie niebagatelne znaczenie posiada sposób przedstawiania informacji na temat kosztów kadrze managerskiej. W najnowszych w świecie koncepcjach rachunków kosztów nie chodzi tylko i wyłącznie o policzenie kosztów i ich zsumowanie, ale także o zaprezentowanie różnorodnych wynikowych informacji, który w przyszłości umożliwi podejmowanie bardziej racjonalnych z ekonomicznego punktu widzenia decyzji. 

zdjęcie - Szkolenia – controlling finansowy
 
W dzisiejszym świecie niebagatelne znaczenie posiada sposób przedstawiania informacji na temat kosztów kadrze managerskiej. W najnowszych w świecie koncepcjach rachunków kosztów nie chodzi tylko i wyłącznie o policzenie kosztów i ich zsumowanie, ale także o zaprezentowanie różnorodnych wynikowych informacji, który w przyszłości umożliwi podejmowanie bardziej racjonalnych z ekonomicznego punktu widzenia decyzji.
 
Jeśli przedstawić informacje kosztowe w ujęciach procesowych i w ujęciu działań można w sposób niejako automatyczny skierować kadrę managerską na myślenie w kategoriach usprawnień procesów działania przedsiębiorstwa na rynku. Ów procesowy sposób ujęcia kosztów promowany jest w ramach amerykańskiej koncepcji Activity Based Costing (ABC), która jest uczona i wkładana przez trenerów i nauczycieli na szkolenia controlling.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeżeli monitorowanie procesu zarządzania kapitałem ludzkim pod kątem ekonomicznym jest fundamentem podejmowania strategicznych decyzji dot. pracowników to szkolenie CONTROLLING PERSONALNY - Jako wsparcie strategii organizacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pomoże do tego przygotować.

Uczestnicy tego szkolenia poszukują również:

W kontekście wspomnianej już amerykańskiej koncepcji Activity Based Costing (ABC) warto również zauważyć, iż zespoły zajmujące się jej wdrażaniem niejednokrotnie napotykały różnego rodzaju problemy zwłaszcza w zakresie pracochłonności prezentowanych rozwiązań w kontekście kalkulacji kosztów działań w tym szczególnie rachunku kosztów.

Z tego też powodu rozpoczęto prace nad innymi możliwości i stworzono Zasobowo-Procesowy Rachunek Kosztów (ZPRK) oraz Resource Consuption Accounting (RCA), które przejmują koszty w ujęciu zasobowym i są stosowane m. in. w około 60 % wszystkich niemieckich dużych i średnich przedsiębiorstw.

Treścią prezentowanego szkolenia powinni się w szczególności zainteresować kierownicy działów finansów, księgowości i controllingu w dużych firmach, jak również pracownicy tych działów, sami kontrolerzy, właściciele firm, księgowi i ekonomiści oraz prawnicy specjalizujący się w prawie finansowym oraz wszystkie osoby wykonujące audytów kosztów, kontroli finansowej, czy analizy kosztów w przedsiębiorstwie.

Szkolenia tego rodzaju są oczywiście również otwarte dla wszystkich tych osób, które chciałyby prywatnie poszerzyć swoją własną wiedzę z omawianych tematów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.