Szkolenia z ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami i ich zakres

Osoby prywatne mogą dobrowolnie rozporządzać należącymi do nich nieruchomościami, nie dotyczy to jednak instytucji państwowych, które musza nimi zarządzać zgodnie z odpowiednimi przepisami.

zdjęcie - (the_title())


Szkolenia z ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami i ich zakres

Osoby prywatne mogą dobrowolnie rozporządzać należącymi do nich nieruchomościami, nie dotyczy to jednak instytucji państwowych, które musza nimi zarządzać zgodnie z odpowiednimi przepisami. Najważniejszym z pewnością jest ustawa o gospodarowaniu nieruchomościami, która określa możliwości dotyczące nie tylko sprzedaży czy wynajmu, ale także odpowiedniego sposobu gospodarowania nieruchomościami.

Osoby które w związku z pełnionymi obowiązkami powinny znać tą ustawę, bardzo często korzystają z różnorodnych szkoleń, aby dzięki temu poszerzyć swoją wiedzę. Zazwyczaj wystarcza odpowiednio dobrane szkolenie ustawa o gospodarce nieruchomościami jest bowiem bardzo często tematem szkoleń nie tylko samodzielnych, ale także jako część kursów związanych z inna tematyką. Bywa, że również szkolenia z branży budowlanej zawierają zapoznanie z ta ustawą i omówienie najważniejszych jej przepisów. Zwłaszcza w urzędach konieczna jest właściwa znajomość tej ustawy, dlatego coraz częściej organizowane są indywidualne szkolenia nieruchomości miejskie czy gminne muszą być bowiem zarządzane w zgodzie z wszelkimi przepisami.

Ze szkoleń związanych z tematyką tej ustawy często korzystają także firmy budowlane. W jej zapisach znaleźć można bowiem także regulacje dotyczące remontów, które dość często są przez nie wykonywane. Ponadto ustawa dokładnie określa także sposoby sprzedaży mieszkań przez gminy czy miasta, oczywiście zazwyczaj są one regulowane dodatkowymi aktami prawa miejscowego, czyli uchwałami rady miasta lub gminy.

Dla firm, które organizują szkolenia budownictwo i przekazanie uczestniczącym w nich osobom odpowiedniej wiedzy to kwestia zazwyczaj priorytetowa. Dla lepszego przyswojenia wiedzy często szkolenie jest podzielone na działy, które realizowane są w innych terminach dzięki czemu przekazane wiadomości znacznie łatwiej można zapamiętać. Poza tym bardzo często szkolenia zawierają także część praktyczną, najczęściej w formie warsztatów, co pozwala na jeszcze lepsze zapamiętanie przekazanych wiadomości.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.