Szkolenia z prawa budowlanego i temat zajęcia pasa drogowego

Uzyskanie pozwoleń na prowadzenie prac budowlanych to element codzienności funkcjonowania firm budowlanych. To, jakie pozwolenia muszą być uzyskane uzależnione jest przede wszystkim od rodzaju oraz miejsca prowadzenia prac.

zdjęcie - (the_title())


Szkolenia z prawa budowlanego i temat zajęcia pasa drogowego

Uzyskanie pozwoleń na prowadzenie prac budowlanych to element codzienności funkcjonowania firm budowlanych. To, jakie pozwolenia muszą być uzyskane uzależnione jest przede wszystkim od rodzaju oraz miejsca prowadzenia prac. Jednym z tych, które wiele firm musi uzyskać aby móc działać w zgodzie z przepisami jest pozwolenie na zajęcie pasa drogowego.

O takie pozwolenie występuje się w sytuacji, gdy prace budowlane mają się odbywać w tak zwanym pasie drogowym. Inwestor określa we wniosku termin zajęcia pasa drogowego, od tego bowiem uzależniona jest opłata, jaką ma wnieść. Jednakże aby wniosek był kompletny niezbędne jest dołączenie załączników, takich jak na przykład zmiana organizacji ruchu.

Mowa tutaj o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze, które leży wówczas po stronie inwestora i obejmuje odpowiednie oznakowanie drogi a także projekt kierowania ruchem, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Jednakże do odpowiedniego sporządzenia takiego wniosku niezbędna jest przede wszystkim właściwa wiedza, obejmująca znajomość wielu przepisów prawa budowlanego jak również prawa o ruchu drogowym.

Często więc osoby odpowiedzialne za wykonywanie takich projektów wybierają właściwie dobrane szkolenie zajęcie pasa drogowego bowiem podlega ciągle zmieniającym się regulacjom prawnym. Szczególnie w momencie, gdy planowane są większe zmiany w przepisach niezbędne jest wcześniejsze zapoznanie się z nimi, aby firma nie miała przestojów i wynikających z tego innych problemów. Tematyka zajęcia pasa drogowego to często element szkolenia nieruchomości bowiem to dział bardzo obszerny.

O takie pozwolenie występuje się bowiem także w trakcie prowadzenia prac remontowych, dlatego też często osobami, które chcą nabyć odpowiednią wiedzę są ci, którzy zajmują się na przykład ich sprzedażą. Ponadto z każdym rokiem rośnie ilość firm, które życzą sobie organizacje takich szkoleń na indywidualne zamówienie. Odpowiednia wiedza pracowników to dla firmy bardzo duży plus, mogą bowiem liczyć na to, że w każdej sytuacji będą oni umieli sobie poradzić i sporządzić właściwe wnioski zgodne z prawem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia budownictwo i nieruchomości. Profesjonalni trenerzy. Nowe tematy. Służebność przesyłu, Wycena nieruchomości, Prawo budowlane, Zaszłości inwestycyjne. Zobacz:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.