Szkolenia zakupowe – rodzaje

Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że szkolenia atakują nas ze wszystkich stron. Zanim się jednak na nie zdecydujemy, to warto dokładnie zapoznać się z ich ofertą – jakie się opłacają, jak to wygląda w praktyce, które firmy organizują najciekawsze i najlepsze szkolenia. Dlaczego takie sprawy są tak istotne ? Otóż przecież raczej nikt z nas nie ma ochoty wydawać pieniędzy na darmo… A zatem warto powiedzieć kilka słów o szkoleniach zakupowych.

   
  Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że szkolenia atakują nas ze wszystkich stron. Zanim się jednak na nie zdecydujemy, to warto dokładnie zapoznać się z ich ofertą - jakie się opłacają, jak to wygląda w praktyce, które firmy organizują najciekawsze i najlepsze szkolenia. Dlaczego takie sprawy są tak istotne ? Otóż przecież raczej nikt z nas nie ma ochoty wydawać pieniędzy na darmo... A zatem warto powiedzieć kilka słów o szkoleniach zakupowych.

  Rodzaje szkoleń zakupowych
  Przede wszystkim - co to w ogóle są takie szkolenia zakupowe? Czego się na nich uczymy? Jak robić zakupy? Otóż nie do końca.. Szkolenia zakupowe to bowiem szkolenia związane z szeroko pojętą sprzedażą. Generalne zatem już widać, że jest to bardziej grupa różnych szkoleń niż jedno pojedyncze szkolenie. Jak można je sklasyfikować?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Konwencja CMR i Prawo przewozowe

  Odpowiadasz w firmie za dostawy, eksport lub import towaru? Poznaj nasze szkolenie dostarczające wiedzę na temat praktycznych zagadnień (również prawnych) dotyczących spedycji i transportu.

  Dowiesz się na przykład jak minimalizować ryzyko błędu przy zawieraniu umowy, składaniu reklamacji czy przygotowaniu przewozu.

  Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:

  1) Szkolenia z reklamy
  Oczywiście pierwsze będą bez wątpienia szkolenia zakupowe z reklamy. Tu dowiemy się na nich, jak tworzyć reklamy, jakie środki przekazu wybrać, jak dostosować przekaz, jakie techniki owego przekazu będą najlepsze. To jednak jeszcze nie koniec. Na takich szkoleniach z reklamy wprowadzane są także elementy strategii reklamy oraz psychologii. Dowiemy się zatem, jak myślą nasi klienci, jaka grupa społeczna w ogóle jest najbardziej predysponowana do stania się naszymi klientami.

  2) Szkolenia z negocjacji
  Ponadto takie szkolenia zakupowe to mogą też być szkolenia z negocjacji. Co dzięki nim osiągniemy? Otóż każdy z nas zetknie się z tzw. "trudnymi klientami" czyli osobami, które będą chciały od nas wyciągnąć każdy grosz, chętnie nas oskarżą itd.

  Warto wówczas znać techniki mediacyjne, które pomogą zabezpieczyć się i załagodzić konflikt. Ponadto nie zapominajmy, że nasi partnerzy biznesowi, nawet jeśli będziemy się wzajemnie lubić, to jednak naturalne jest, że chcą jak najwięcej zarobić. Z takimi osobami także warto nauczyć się rozmawiać...

  Na koniec warto jeszcze krótko wspomnieć, że powyżej przedstawiono tylko dwa najczęstsze typu szkoleń zakupowych, które przynoszą naprawdę duże korzyści. Jednak na rynku spotkamy także i wiele innych szkoleń zakupowych dotyczących np. tego, jak przekonać do siebie klienta itd.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zobacz nasze szkolenia z obszaru energetyki i inwestycji.Służebność przesyłu, Inwestycje budowlane, Kontrakty Handlowe w energetyce, Inwestycje sieciowe przez cudze gruntyWięcej szkoleń w dziale: szkolenia inwestycje

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.