Szkolenia zakupowe – rodzaje

Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że szkolenia atakują nas ze wszystkich stron. Zanim się jednak na nie zdecydujemy, to warto dokładnie zapoznać się z ich ofertą – jakie się opłacają, jak to wygląda w praktyce, które firmy organizują najciekawsze i najlepsze szkolenia. Dlaczego takie sprawy są tak istotne ? Otóż przecież raczej nikt z nas nie ma ochoty wydawać pieniędzy na darmo… A zatem warto powiedzieć kilka słów o szkoleniach zakupowych.

12 czerwca 2018
zdjęcie - Szkolenia zakupowe – rodzaje
 
Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że szkolenia atakują nas ze wszystkich stron. Zanim się jednak na nie zdecydujemy, to warto dokładnie zapoznać się z ich ofertą - jakie się opłacają, jak to wygląda w praktyce, które firmy organizują najciekawsze i najlepsze szkolenia. Dlaczego takie sprawy są tak istotne ? Otóż przecież raczej nikt z nas nie ma ochoty wydawać pieniędzy na darmo... A zatem warto powiedzieć kilka słów o szkoleniach zakupowych.

Rodzaje szkoleń zakupowych
Przede wszystkim - co to w ogóle są takie szkolenia zakupowe? Czego się na nich uczymy? Jak robić zakupy? Otóż nie do końca.. Szkolenia zakupowe to bowiem szkolenia związane z szeroko pojętą sprzedażą. Generalne zatem już widać, że jest to bardziej grupa różnych szkoleń niż jedno pojedyncze szkolenie. Jak można je sklasyfikować?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Konwencja CMR i Prawo przewozowe

Odpowiadasz w firmie za dostawy, eksport lub import towaru? Poznaj nasze szkolenie dostarczające wiedzę na temat praktycznych zagadnień (również prawnych) dotyczących spedycji i transportu.

Dowiesz się na przykład jak minimalizować ryzyko błędu przy zawieraniu umowy, składaniu reklamacji czy przygotowaniu przewozu.

Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:

1) Szkolenia z reklamy
Oczywiście pierwsze będą bez wątpienia szkolenia zakupowe z reklamy. Tu dowiemy się na nich, jak tworzyć reklamy, jakie środki przekazu wybrać, jak dostosować przekaz, jakie techniki owego przekazu będą najlepsze. To jednak jeszcze nie koniec. Na takich szkoleniach z reklamy wprowadzane są także elementy strategii reklamy oraz psychologii. Dowiemy się zatem, jak myślą nasi klienci, jaka grupa społeczna w ogóle jest najbardziej predysponowana do stania się naszymi klientami.

2) Szkolenia z negocjacji
Ponadto takie szkolenia zakupowe to mogą też być szkolenia z negocjacji. Co dzięki nim osiągniemy? Otóż każdy z nas zetknie się z tzw. "trudnymi klientami" czyli osobami, które będą chciały od nas wyciągnąć każdy grosz, chętnie nas oskarżą itd.

Warto wówczas znać techniki mediacyjne, które pomogą zabezpieczyć się i załagodzić konflikt. Ponadto nie zapominajmy, że nasi partnerzy biznesowi, nawet jeśli będziemy się wzajemnie lubić, to jednak naturalne jest, że chcą jak najwięcej zarobić. Z takimi osobami także warto nauczyć się rozmawiać...

Na koniec warto jeszcze krótko wspomnieć, że powyżej przedstawiono tylko dwa najczęstsze typu szkoleń zakupowych, które przynoszą naprawdę duże korzyści. Jednak na rynku spotkamy także i wiele innych szkoleń zakupowych dotyczących np. tego, jak przekonać do siebie klienta itd.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz nasze szkolenia z obszaru energetyki i inwestycji.Służebność przesyłu, Inwestycje budowlane, Kontrakty Handlowe w energetyce, Inwestycje sieciowe przez cudze gruntyWięcej szkoleń w dziale: szkolenia inwestycje

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.