Szkolenie controlling finansowy

Szkolenie obejmujące swoim controlling finansowy to bardzo ciekawe warsztaty pozwalające na pogłębienie posiadanej dotychczas już wiedzy odnoszącej się do zasad działania controllingu w przedsiębiorstwach, niezależnie od ich wielkości. Głównym celem szkolenia jest przede wszystkim zapoznanie jego uczestników z różnymi metodami i formami efektywnego zarządzania między innymi takimi obszarami jak:

   
  Szkolenie obejmujące swoim controlling finansowy to bardzo ciekawe warsztaty pozwalające na pogłębienie posiadanej dotychczas już wiedzy odnoszącej się do zasad działania controllingu w przedsiębiorstwach, niezależnie od ich wielkości.

  Głównym celem szkolenia jest przede wszystkim zapoznanie jego uczestników z różnymi metodami i formami efektywnego zarządzania między innymi takimi obszarami jak:
  • środki pieniężne,
  • budżetowanie kapitału,
  • generowanie dochodów,
  • efektywne pomnażanie środków pieniężnych,
  • podejmowanie różnorodnych decyzji dotyczących finansowych przedsięwzięć, przy zminimalizowaniu ryzyka niepowodzenia.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeżeli monitorowanie procesu zarządzania kapitałem ludzkim pod kątem ekonomicznym jest fundamentem podejmowania strategicznych decyzji dot. pracowników to szkolenie CONTROLLING PERSONALNY - Jako wsparcie strategii organizacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pomoże do tego przygotować.

  Uczestnicy tego szkolenia poszukują również:

  Różnorodność metod oraz form prowadzenia tego rodzaju szkoleń jest naprawdę dużo. Niezależnie jednak od tego, która zostanie zastosowana, w przypadku szkoleń związanych z finansowym controllingiem prowadzący zajęcia skupiają się przede wszystkim na umiejętnościach praktycznych, zmniejszając do absolutnego minimum zajęcia czysto teoretyczne.

  Oto kilka przykładowych bloków tematycznych, jakie pojawiają się niemal na każdym szkoleniu dotyczących controllingu finansowego:
  • charakterystyka pojęcia controlling finansowy,
  • controlling finansowy a sterowanie ekonomiczne,
  • jak przeprowadzić budżetowanie krok po kroku (praktyczne przykłady),
  • najefektywniejsze narzędzia controllingu (tu przede wszystkim uwzględnia się controlling sprzedażowy, finansowy oraz inwestycyjny),
  • praktyczne przykłady controllingu z działalności wielu przedsiębiorstw działających w zupełnie innych branżach,
  • analiza danych przedstawiana w finansowych sprawozdaniach (w tym bloku tematycznym przede wszystkim szeroko omawiana jest analiza bilansu, analiza rachunku zysków i strat oraz analiza rachunku przepływów pieniężnych),
  • najważniejsze wskaźniki jakie znaleźć można analizach finansowych sprawozdań (wskaźniki płynności, zadłużenia, rentowności, obrotowości, kursanci dowiedzą się również jak mogą taki wskaźnik stworzyć samodzielnie),
  • jak wygląda analiza sprawozdania finansowego na konkretnych przykładach.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.