Szkolenie controlling finansowy

Szkolenie obejmujące swoim controlling finansowy to bardzo ciekawe warsztaty pozwalające na pogłębienie posiadanej dotychczas już wiedzy odnoszącej się do zasad działania controllingu w przedsiębiorstwach, niezależnie od ich wielkości. Głównym celem szkolenia jest przede wszystkim zapoznanie jego uczestników z różnymi metodami i formami efektywnego zarządzania między innymi takimi obszarami jak:

zdjęcie - Szkolenie controlling finansowy
 
Szkolenie obejmujące swoim controlling finansowy to bardzo ciekawe warsztaty pozwalające na pogłębienie posiadanej dotychczas już wiedzy odnoszącej się do zasad działania controllingu w przedsiębiorstwach, niezależnie od ich wielkości.

Głównym celem szkolenia jest przede wszystkim zapoznanie jego uczestników z różnymi metodami i formami efektywnego zarządzania między innymi takimi obszarami jak:
 • środki pieniężne,
 • budżetowanie kapitału,
 • generowanie dochodów,
 • efektywne pomnażanie środków pieniężnych,
 • podejmowanie różnorodnych decyzji dotyczących finansowych przedsięwzięć, przy zminimalizowaniu ryzyka niepowodzenia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeżeli monitorowanie procesu zarządzania kapitałem ludzkim pod kątem ekonomicznym jest fundamentem podejmowania strategicznych decyzji dot. pracowników to szkolenie CONTROLLING PERSONALNY - Jako wsparcie strategii organizacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pomoże do tego przygotować.

Uczestnicy tego szkolenia poszukują również:

Różnorodność metod oraz form prowadzenia tego rodzaju szkoleń jest naprawdę dużo. Niezależnie jednak od tego, która zostanie zastosowana, w przypadku szkoleń związanych z finansowym controllingiem prowadzący zajęcia skupiają się przede wszystkim na umiejętnościach praktycznych, zmniejszając do absolutnego minimum zajęcia czysto teoretyczne.

Oto kilka przykładowych bloków tematycznych, jakie pojawiają się niemal na każdym szkoleniu dotyczących controllingu finansowego:
 • charakterystyka pojęcia controlling finansowy,
 • controlling finansowy a sterowanie ekonomiczne,
 • jak przeprowadzić budżetowanie krok po kroku (praktyczne przykłady),
 • najefektywniejsze narzędzia controllingu (tu przede wszystkim uwzględnia się controlling sprzedażowy, finansowy oraz inwestycyjny),
 • praktyczne przykłady controllingu z działalności wielu przedsiębiorstw działających w zupełnie innych branżach,
 • analiza danych przedstawiana w finansowych sprawozdaniach (w tym bloku tematycznym przede wszystkim szeroko omawiana jest analiza bilansu, analiza rachunku zysków i strat oraz analiza rachunku przepływów pieniężnych),
 • najważniejsze wskaźniki jakie znaleźć można analizach finansowych sprawozdań (wskaźniki płynności, zadłużenia, rentowności, obrotowości, kursanci dowiedzą się również jak mogą taki wskaźnik stworzyć samodzielnie),
 • jak wygląda analiza sprawozdania finansowego na konkretnych przykładach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
 • 800 pigułek wiedzy
 • 40 filmów edukacyjnych
 • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.