Szkolenie logistyka magazynowa

Logistyka to termin, którego główny sens ma wiele znaczeń różnie stosowanych w zależności od panującej sytuacji. Przyglądając się etymologii słowa logistyka, można dostrzec pochodzenie greckie od słowa logos lub logicos o znaczeniu związanym odpowiednio z sztuką liczenia i rozsądnym rozumowaniu, lub też pochodzenie francuskie logis czyli kwatera. 

10 czerwca 2018
zdjęcie - Szkolenie logistyka magazynowa
 
Logistyka to termin, którego główny sens ma wiele znaczeń różnie stosowanych w zależności od panującej sytuacji. Przyglądając się etymologii słowa logistyka, można dostrzec pochodzenie greckie od słowa logos lub logicos o znaczeniu związanym odpowiednio z sztuką liczenia i rozsądnym rozumowaniu, lub też pochodzenie francuskie logis czyli kwatera. Historia logistyki jest dość zawiła, a jej początkowe wykorzystanie miało miejsce w terminologii wojskowej w nawiązaniu do działań zarządzania ruchem wojsk i dostaw.

Wraz z biegiem czasu i rozwojem technologii oraz z wzrostem znaczenia i niezależności przedsiębiorstw termin ten zaczął nabierać coraz to nowsze i szersze znaczenie. Przeglądając zapisy dotyczące zmian jakie ją obejmowały można jednoznacznie stwierdzić, iż jest ona związana z ruchem produktów. Ostatecznie można jednak wyodrębnić 3 różne pojęć tzn.: logistyka jako nauka, zarządzanie logistyczne jako działanie praktyczne, systemy logistyczne jako przestrzeń, w której zachodzą procesy logistyczne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zarządzanie magazynem - Gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu

Zapraszamy na szkolenie prowadzone przez eksperta w dziedzinie zarządzania magazynem. Treści merytoryczne zostaną uzupełnione przykładami z praktyki biznesowej.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Te trzy przykładowe pojęcia są tylko teoretycznym założeniem podziału terminu logistyka, a w praktyce są one często mieszane stąd wielokrotnie zastosowanie tego samego pojęcia łączy się z różnymi znaczeniami.

Podążając tym tropem można określić wyróżnić i określić cel logistyki. Tak wiec za główny cel obejmuje się zapewnienie sprawnego efektywnego i w miarę możliwości sprawnego przepływu produktów, jak i uzyskanie odpowiednio wysokiej efektywności działalności gospodarczej, poprzez obniżenie kosztów i zwiększenie obsługi klienta.

Podobnie jak w przypadku różnić z ogólnym pojęciem terminu logistyka ustalenie celu jest zależne od indywidualnych potrzeb, niemniej jednak sprowadza się ono do podstaw ekonomii czyli minimalizacji kosztów przy maksymalizacji zysków. Ten ogrom znaczenia przekłada się także na ogrom wiedzy jaką należy posiąść by móc mówić o logistyce. Zwykłe szkolenia z logistyki to niewiele by móc ją tak naprawdę zrozumieć i sprawnie wykorzystać, chcąc wiec to uzyskać warto zastanowić się nad wyższymi studiami w tym kierunku.
 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.