Szkolenie z controllingu

Kontrola jest podstawą sukcesu przedsiębiorstwa. Nie ma co ukrywać i oszukiwać się, że nie trzeba sprawdzać postępów pracy naszych pracowników, gdyż zawsze może dojść do sytuacji. W której będzie to wymagane. Określenie tej czynności nosi miano controlingu, co z języka angielskiego oznacza po prostu kontrolę. 

   
  Kontrola jest podstawą sukcesu przedsiębiorstwa. Nie ma co ukrywać i oszukiwać się, że nie trzeba sprawdzać postępów pracy naszych pracowników, gdyż zawsze może dojść do sytuacji. W której będzie to wymagane. Określenie tej czynności nosi miano controlingu, co z języka angielskiego oznacza po prostu kontrolę.

  Nie trudno więc dostrzec (sugerując się nazwą), jakie jest jej główne zadanie, lecz z drugiej strony pojawia się pytanie, jak to wykonać w sposób sprawny, tak by nikogo w żaden sposób nie urazić (np. nie utracić zaufania pracowników, podczas wykonywania tajnych analiz ich pracy), a zarazem by wyniki były rzetelne?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeżeli monitorowanie procesu zarządzania kapitałem ludzkim pod kątem ekonomicznym jest fundamentem podejmowania strategicznych decyzji dot. pracowników to szkolenie CONTROLLING PERSONALNY - Jako wsparcie strategii organizacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pomoże do tego przygotować.

  Uczestnicy tego szkolenia poszukują również:

  To jest właśnie podstawowy problem kontroli. Zacznijmy więc od samych podstaw. Otóż działania kontrolingu opierają się na tym, że analizujemy i badamy wszelakiego rodzaju czynniki mogące mieć wpływ na przedsiębiorstwo. Celem tego jest sprawdzenie w jakim stopniu realizowane są cele i misje stawione przez przedsiębiorstwo. Nie można jednak w jednoznaczny sposób określić najlepszych technik na sprawowanie kontroli.
   
  Teoretycznie wyznacza się dwa mechanizmy, które spełniają to zadanie. Mowa tu o sprzężeniu zwrotnym, jak i sprzężeniu wyprzedzającym. Pierwsze z nich odnosi się do porównania wartości planowanych z uzyskiwanymi, a także wystosowaniu do tego odpowiedniej analizy odchyleń.

  Innymi słowy określa to w jakim stopniu zrealizowaliśmy nasze postanowienia (mowa o postanowieniach przedsiębiorstwa). Jednakże samo to, że znamy już wynik procentowy, w jakim stopniu coś wykonaliśmy i jak bardzo jest „źle” nie pozwala nam na wysnucie wniosków i odpowiednie przeciwdziałanie.
   
  Ważne jest więc odpowiednie zrozumienie i poznanie problemów z jakimi się zetknęliśmy. Drugi typ sprzężenia różni się od pierwszego jedną zasadniczą rzeczą. Zamiast zaradzać na sytuacje, które już miały miejsce, w tym przypadku staramy się przewidzieć takie możliwe odchylenie i nie dopuścić do ich pojawienia się.

  W efekcie (o ile nasze przewidywania są trafne) możemy uniknąć sporej ilości niepotrzebnych kosztów, jak i wielu problemów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.