Szkolenie z rekrutacji i selekcji pracowników

Szkolenia z rekrutacji i selekcji pracowników są niezwykle przydatne w szczególności w przypadku specjalistów oraz managerów, których codziennym zajęciem jest przeprowadzanie rekrutacji oraz selekcja pracowników tak, aby na danym stanowisku pracowała najlepiej do tego przygotowana osoba. Szkolenie przed wszystkim ma na celu przekazanie wszystkim uczestnikom jak największej ilości wiedzy dotyczącej definicji oraz przykładów z życia zawodowego, kompetencji oraz zasad ich opisywania. 

   
  Szkolenia z rekrutacji i selekcji pracowników są niezwykle przydatne w szczególności w przypadku specjalistów oraz managerów, których codziennym zajęciem jest przeprowadzanie rekrutacji oraz selekcja pracowników tak, aby na danym stanowisku pracowała najlepiej do tego przygotowana osoba.

  Szkolenie przed wszystkim ma na celu przekazanie wszystkim uczestnikom jak największej ilości wiedzy dotyczącej definicji oraz przykładów z życia zawodowego, kompetencji oraz zasad ich opisywania.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

  Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

  Poznaj nasze szkolenia:

  Uczestnicy szkolenia z rekrutacji oraz selekcji pracowników w czasie niedługiej, aczkolwiek bardzo efektywnej nauki nauczą się również bardzo cennej umiejętności, jaką jest sporządzanie profilu stanowiska, co pozwoli na dopasowanie kompetencji stanowiska do wymagań konkretnego miejsca pracy.

  Prowadząca szkolenie osoba podsunie kursantom rozwiązania idealnie do poszukiwania miejsc, gdzie natrafić można na najlepszych pracowników, którzy idealnie sprawdzą się przy pracy na danym stanowisku.

  Najważniejsze etapy programu szkolenia z zakresu rekrutacji oraz selekcji pracowników to:
  • proces rekrutacyjny,
  • tworzenie profili kompetencyjnych,
  • pozyskiwanie kandydatów na poszczególne stanowiska,
  • selekcja wstępna,
  • selekcja kompetencyjna,
  • wywiad odnoszący się do poznania doświadczenia oraz umiejętności kandydata ubiegającego się o zatrudnienie na danym stanowisku pracy,
  • analiza najczęściej popełnianych błędów na rozmowach kwalifikacyjnych,
  • diagnoza kompetencji pracowników.
   
  Najefektywniejsze szkolenia z zakresu wiedzy odnoszącej się do rekrutacji oraz selekcji pracowników do szkolenia aktywne, czyli takie, które przede wszystkim bazują na zadaniach ćwiczeniowych, a nie wykładach przekazujących jedynie suchą i często niezbyt praktyczną wiedzę teoretyczną.

  Teoria oczywiście jest niezbędna, ale jedynie do zapoznania się z pewnymi zasadami i zrozumienia pewnych kwestii. Zawsze jednak najlepsze efekty daje praktyczne przećwiczenie teoretycznych umiejętności, bowiem wówczas wiedza znacznie bardziej się utrwala i bez problemu można ją stosować w prawdziwym zawodowym życiu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.