Szkolenie z rekrutacji i selekcji pracowników

Szkolenia z rekrutacji i selekcji pracowników są niezwykle przydatne w szczególności w przypadku specjalistów oraz managerów, których codziennym zajęciem jest przeprowadzanie rekrutacji oraz selekcja pracowników tak, aby na danym stanowisku pracowała najlepiej do tego przygotowana osoba. Szkolenie przed wszystkim ma na celu przekazanie wszystkim uczestnikom jak największej ilości wiedzy dotyczącej definicji oraz przykładów z życia zawodowego, kompetencji oraz zasad ich opisywania. 

22 lipca 2018
zdjęcie - Szkolenie z rekrutacji i selekcji pracowników
 
Szkolenia z rekrutacji i selekcji pracowników są niezwykle przydatne w szczególności w przypadku specjalistów oraz managerów, których codziennym zajęciem jest przeprowadzanie rekrutacji oraz selekcja pracowników tak, aby na danym stanowisku pracowała najlepiej do tego przygotowana osoba.

Szkolenie przed wszystkim ma na celu przekazanie wszystkim uczestnikom jak największej ilości wiedzy dotyczącej definicji oraz przykładów z życia zawodowego, kompetencji oraz zasad ich opisywania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

Poznaj nasze szkolenia:

Uczestnicy szkolenia z rekrutacji oraz selekcji pracowników w czasie niedługiej, aczkolwiek bardzo efektywnej nauki nauczą się również bardzo cennej umiejętności, jaką jest sporządzanie profilu stanowiska, co pozwoli na dopasowanie kompetencji stanowiska do wymagań konkretnego miejsca pracy.

Prowadząca szkolenie osoba podsunie kursantom rozwiązania idealnie do poszukiwania miejsc, gdzie natrafić można na najlepszych pracowników, którzy idealnie sprawdzą się przy pracy na danym stanowisku.

Najważniejsze etapy programu szkolenia z zakresu rekrutacji oraz selekcji pracowników to:
  • proces rekrutacyjny,
  • tworzenie profili kompetencyjnych,
  • pozyskiwanie kandydatów na poszczególne stanowiska,
  • selekcja wstępna,
  • selekcja kompetencyjna,
  • wywiad odnoszący się do poznania doświadczenia oraz umiejętności kandydata ubiegającego się o zatrudnienie na danym stanowisku pracy,
  • analiza najczęściej popełnianych błędów na rozmowach kwalifikacyjnych,
  • diagnoza kompetencji pracowników.
 
Najefektywniejsze szkolenia z zakresu wiedzy odnoszącej się do rekrutacji oraz selekcji pracowników do szkolenia aktywne, czyli takie, które przede wszystkim bazują na zadaniach ćwiczeniowych, a nie wykładach przekazujących jedynie suchą i często niezbyt praktyczną wiedzę teoretyczną.

Teoria oczywiście jest niezbędna, ale jedynie do zapoznania się z pewnymi zasadami i zrozumienia pewnych kwestii. Zawsze jednak najlepsze efekty daje praktyczne przećwiczenie teoretycznych umiejętności, bowiem wówczas wiedza znacznie bardziej się utrwala i bez problemu można ją stosować w prawdziwym zawodowym życiu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.