Tachograf, małe ale bardzo ważne urządzenie

Tachograf. Wielu osobom ta nazwa nic nie mówi, choć jest to bardzo ważne urządzenie. Do czego służy i dlaczego jest tak bardzo istotne ? Jest tak bardzo ważne ponieważ to ono odpowiada w pewnym stopniu za bezpieczeństwo na drogach.

zdjęcie - (the_title())


Tachograf, małe ale bardzo ważne urządzenie

Tachograf. Wielu osobom ta nazwa nic nie mówi, choć jest to bardzo ważne urządzenie. Do czego służy i dlaczego jest tak bardzo istotne ?

Jest tak bardzo ważne ponieważ to ono odpowiada w pewnym stopniu za bezpieczeństwo na drogach. Dlaczego ? Jest tak dla tego że to ono odpowiada za monitorowanie czasu pracy kierowców. W większości dotyczy to kierowców ciężarówek ale nie tylko.

Dzięki temu kierowcy zarówno ci co prowadzą takie ciężarówki oraz inni kierowcy są bezpieczniejsi.

Z powodu że tak skrupulatnie monitorowanego czasu kierowcy nie mogą łamać przepisów dotyczących limitu godzin jazdy w ciągu 24 h, ponieważ wszystko to będzie odnotowane i w razie kontroli będzie wykryte, a za takie przewinienia grożą bardzo wysokie kary zarówno dla przedsiębiorcy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Z tego powodu wielu przedsiębiorców próbuje w nielegalny sposób ingerować w wyniki zapisu tych urządzeń. Z powodu narastającego problemu postanowiono wprowadzić zmiany prawne.

Pierwszą istotną zamianą jest wprowadzenie zakazu reklamy jakichkolwiek urządzeń oszukujących tachografy.

Na rynku funkcjonują cztery rodzaje kart: kierowcy, przedsiębiorstwa, warsztatowa i kontrolna. Ustawa mówi o tym żeby w uzasadnionych przypadkach wydawać takie karty kierowcom którzy nie mają stałego zamieszkania na terenie Unii Europejskiej.

Ponadto, ustawa określa zadania organów administracji publicznej i innych podmiotów w sprawach tachografów stosowanych w transporcie drogowym.

Pojawią się m. in. sankcje za naruszenia, które do tej pory nie były weryfikowane oraz zmienią się zasady nakładania kar. Ustalone zostały również wymagania dotyczące montażu nowych inteligentnych tachografów.

Ustawa o tachografach określa również zagadnienia dotyczące instalacji takich urządzeń oraz zasad ich konserwacji. Zadaniem tej ustawy jest eliminacja nielegalnej konkurencji w postaci osób oszukujących takie urządzenia.

Ma to też zwiększyć bezpieczeństwo, ponieważ kierowcy nie będą mogli jeździć za długo przez co byli narażeni na przemęczenie a przez co narażali by innych na niebezpieczeństwo.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.