Ustawa o publicznym transporcie zbiorowym

Niestety, od wielu lat w Polsce transport zbiorowy nie działał tak jak powinien, w związku z czym powstało mnóstwo różnych projektów ustaw, które z założenia miały te dysfunkcje wyeliminować.

zdjęcie - (the_title())


Ustawa o publicznym transporcie zbiorowym

Niestety, od wielu lat w Polsce transport zbiorowy nie działał tak jak powinien, w związku z czym powstało mnóstwo różnych projektów ustaw, które z założenia miały te dysfunkcje wyeliminować.

Najnowsza wersja ustawy zakłada, że jedną z najważniejszych kwestii do zmiany w publicznym transporcie zbiorowym jest przełamanie funkcjonującego dotychczas ogromnego impasu pomiędzy prywatnymi przewoźnikami (których na rynku pojawia się coraz więcej) a samorządami zarządzającymi między innymi mocno już upadającymi PKS-ami.

Osoby pracujące nad założeniami nowej ustawy bardzo mocno skupiły swoją uwagę na tym, aby możliwie jak najbardziej efektywnie udało się uratować transport poza dużymi aglomeracjami, który mówiąc delikatnie z roku na rok jest w coraz gorszej kondycji.

A to coraz częściej jest równoznaczne z tym, że wielu mieszkańców podmiejskich terenów niejako nie z własnej wolo zostaje pozbawionych publicznego transportu zbiorowego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Łańcuch dostaw budowanie, zarządzanie, pomiar - praktyka firm polskich i zagranicznych. Zapraszamy na praktyczne szkolenie ŁAŃCUCH DOSTAW

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Nieoficjalnie mówi się, że problem z dostępem do publicznego transportu zbiorowego może dotyczyć nawet około 14 mln mieszkańców kraju, co jest wynikiem nieco przerażającym, biorąc pod uwagę ogromny rozwój transportu w obecnym czasie,

Jednym z pomysłów, mających na celu uratowanie publicznego transportu zbiorowego miało być łączenie linii dochodowych z tymi niezbyt dochodowymi w specjalne pakiety. Firmy, które zajmowałyby się ich kompleksową obsługą byłyby wyłaniane w specjalnych przetargach, dzięki czemu teoretycznie wybrana miałaby być najlepsza oferta z możliwych.

Ustawodawcy największy problem przy opracowywaniu nowych przepisów Ustawy o transporcie zbiorowym mieli z rozdzieleniem tras najbardziej obleganych oraz tych, do obsługi których nie zgłasza się jakikolwiek komercyjny przewoźnik (co wbrew pozorom naprawdę stanowi problem dość znaczący).

Aby było to możliwe w jak najbardziej optymalny sposób, przeprowadzano liczne badania ruchu, których zarówno przeprowadzenia jak i opracowanie wyników w późniejszym czasie należało przede wszystkim do lokalnych gmin, gdzie problem z publicznym transportem zbiorowym występuje.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.