Ważny element w kontroli leków

Branża farmaceutyczna jest jedną z najbardziej kontrolowanych i regulowanych przepisowo branż. Jak pewnie każdy wie jest to spowodowane specyfikacją tej produkcji. Mówimy w końcu o lekach. Mają one bardzo rygorystyczne standardy i muszą trzymać wiele norm aby mogły być sprzedawane. Wiemy przecież jakie w skutkach mogło by być nie przestrzeganie norm.

zdjęcie - (the_title())


Ważny element w kontroli leków

Branża farmaceutyczna jest jedną z najbardziej kontrolowanych i regulowanych przepisowo branż. Jak pewnie każdy wie jest to spowodowane specyfikacją tej produkcji. Mówimy w końcu o lekach.

Mają one bardzo rygorystyczne standardy i muszą trzymać wiele norm aby mogły być sprzedawane. Wiemy przecież jakie w skutkach mogłoby być nieprzestrzeganie norm.

Ścisła kontrola nie wyeliminowała jednak przypadków gdzie leki były podrabiane i wprowadzane na rynek. Takie niesprawdzone leki mogły spowodować bardzo wiele szkód a nawet śmierć u wielu ludzi.

Wprowadzono więc przepisy które zapobiegają w większym stopniu możliwość wprowadzenia takich leków na rynek.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Nasze szkolenia dla firm farmaceutycznych charakteryzują się doborem zróżnicowanych metod dydaktycznych w celu jak najlepszego przyswojenia wiedzy przez uczestników. Treści merytoryczne jak i metodyka szkoleń są każdorazowo dostosowywane do omawianych zagadnień i problemów.

Dla branży farmaceutycznej stworzyliśmy ofertę nowoczesnych specjalistycznych szkoleń, opartych na aktualnych wymaganiach Prawa Farmaceutycznego oraz wymaganiach dobrych praktyk.

Sprawdź nasze:

Mowa tutaj o dyrektywie 2011/62/UE1. Dotyczy ona sposobów zabezpieczania opakowań leków i innych produktów farmaceutycznych oraz sposobu ich oznakowania. Zwane jest to inaczej serializacją.

Dyrektywa fałszywkowa wymaga od producentów leków umieszczania podwójnych zabezpieczeń na opakowaniach leków. Jest to unikalny identyfikator oraz elementy, które mają uchronić przed naruszeniem.

Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z następujących tematów:

i wiele innych!

Dyrektywa przewidywała ponadto stworzenie systemu baz, w których będą przechowywane dane o produktach leczniczych podlegających serializacji, koszty systemu baz ponoszą wytwórcy leków posiadających zabezpieczenia.

Producenci muszą brać pod uwagę również jakość druku kodów.

W trakcie takiej oceny muszą ocenić :

  • kontrast między jasnymi i ciemnymi częściami;
  • jednorodność odbicia promienia skanującego dla jasnych i ciemnych części;
  • niejednorodność osiową;
  • niejednorodność siatki;
  • niewykorzystane korygowanie błędów;
  • uszkodzenie ustalonego wzoru;
  • możliwości wzorcowego algorytmu dekodowania w dekodowaniu kodu Data Matrix.

Jest to rozporządzenie Unijne które ma obowiązywać w danych krajach od 9 lutego 2019 roku.

Sprawi ono, że na rynek nie będą dostawać się leki zagrażające pacjentom oraz nie będzie firm które nielegalnie je produkują.

Pozwoli to na większą kontrolę rynku oraz jego produktów. Sprawi to że produkty będą bezpieczniejsze dla konsumentów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.