Obecnie na rynku oferowanych jest cały szereg różnego rodzaju szkoleń z prawa zamówień publicznych, które przeznaczone są zarówno dla pracowników podmiotów państwowych, jak i prywatnych. Warto przyjrzeć się jaki zakres merytoryczny oferują obecne na rynku usługi szkoleniowe z opisywanego zakresu, tak by z łatwością wybrać szkolenie najlepiej dostosowane do własnych potrzeb.
Szkolenia z zamówień publicznych w swojej treści poruszają następujące zagadnienia: rynek zamówień publicznych w III RP, omówienie pojęcia zamówienia publicznego wraz z praktyką stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, omówienie dyrektyw unijnych, ustaw krajowych o charakterze wykonawczym do dyrektyw oraz rozporządzeń wykonawczych do ustaw oraz wyjaśnienia pojęć zamawiającego i wykonawcy. W dalszej kolejności na szkoleniu poruszana jest tematyka zasad udzielania zamówień publicznych i ich konsekwencji dla podmiotów wykonujących.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Zapraszamy na szkolenie koncentrujące się na praktycznych konsekwencjach zmian w ustawie, które weszły w życie w 2014 i 2015 r., w szczególności z orzecznictwem dotyczącym nowelizacji: ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU
Uczestników tego szkolenia interesują również:
W tej części następuje szczegółowe omówienie poszczególnych zasad stosowanych z prawie zamówień publicznych, w tym: zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania, zasady stosowania języka polskiego, zasady prymatu trybu przetargowego w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zasady ochrony tajemnicy handlowej, a w końcu zasady jawności postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i przejrzystości rynku.
Ponadto, w tym kontekście omówione zostaną również możliwe do zastosowania sankcje, będące konsekwencją naruszenia powyższych zasad przez podmiot zamawiający.
Następnie następuje szczegółowe omówienie aspektów związanych z przygotowaniem i prowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. W tym zakresie omawiane są kwestie: planowania przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, określenia wartości zamówienia publicznego, zasad obowiązujących podmiot zamawiający podczas sporządzania szczegółowego opisu towaru, produktu lub usługi będącej danym przedmiotem zamówienia publicznego, zasady określania wymagań stawianych wobec wykonawców, stosowanie instytucji wykluczenia, sposoby publikacji i treść ogłoszeń o udzielaniu zamówienia publicznego.
W końcu, poruszane zostają kwestie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia.