Nowelizacja prawa budowlanego – co nas czeka w 2019 roku?

Każda firma ma na celu prężny rozwój i pozyskiwanie nowych klientów. O sukcesie danej firmy nierzadko przesądza sposób promocji oraz usług przez nią oferowanych. Nie da się jednak ukryć, że bardzo ważne jest również to jaka będzie kadra pracownicza. Najlepiej i najbezpieczniej zatrudniać osoby wykształcone oraz posiadające potrzebne na danym stanowisku doświadczenie.

Gamma - Nowelizacja prawa budowlanego - co nas czeka w 2019 roku?

 
Nowelizacja prawa budowlanego - co nas czeka w 2019 roku?

Każda firma ma na celu prężny rozwój i pozyskiwanie nowych klientów. O sukcesie danej firmy nierzadko przesądza sposób promocji oraz usług przez nią oferowanych. Nie da się jednak ukryć, że bardzo ważne jest również to jaka będzie kadra pracownicza. Najlepiej i najbezpieczniej zatrudniać osoby wykształcone oraz posiadające potrzebne na danym stanowisku doświadczenie.

Oprócz posiadanej wiedzy i doświadczenia istotna jest również gotowość do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji. Duża w tym rola pracodawcy, który w trosce o poszerzanie wiedzy pracowników, powinien organizować szkolenia. firma szkoleniowa może sprawić, że szkolenie przebiegnie w miły sposób i przysporzy jego uczestnikom dodatkowych umiejętności. Szkolenia mogą mieć rozmaitą tematykę. Wiele zależy od potrzeb pracowników oraz przedmiotu działalności firmy. Z całą pewnością w każdej firmie przydadzą się szkolenia antystresowe oraz prawo pracy szkolenia.

Pracownicy i pracodawcy powinni zrozumieć, że przestrzegania prawa pracy leży w ich obopólnym interesie. Prawo ma to do siebie, że stale się zmienia, ale nieznajomość przepisów nie zwalnia nas z odpowiedzialności za ich złamanie. Warto więc śledzić zmiany w tych dziedzinach prawa, z którymi związana jest działalność naszej firmy. Rok 2018 upłynął pod znakiem zmian w prawie budowlanym. Nowelizacja Ustawy o prawie budowlanym wprowadziła między innymi legalne definicje działki budowlanej, parkingu czy aneksu kuchennego. Zmiany w prawie obejmują również zmiany związane z usytuowaniem budynków na działce. W nowelizacji wskazano w jakich przypadkach dozwolone jest budowanie obiektów tuż przy granicy działki. Co do zasady bowiem, przy granicy działki nie wolno budować.

W noweli wskazano również w jakiej minimalnej odległości od lasu można rozpoczynać inwestycje budowlane. Wcześniej brakowało tak szczegółowych przepisów. Jeżeli zatem działalność naszej firmy związana jest z prawem budowlanym, koniecznie należy zadbać o to, by przybliżyć pracownikom zmiany, które zaszły w prawie budowlanym. Świetną opcją będą szkolenia prawo budowlane. Należy zadbać o to, by były przeprowadzane przez doświadczoną firmę. Najlepiej i najbezpieczniej wybrać firmę, która cieszy się pozytywnymi opiniami klientów. Wiosna to dobry czas by przeprowadzić szkolenie z zakresu prawa budowlanego, gdyż w 2019 roku przewidywane są kolejne zmiany. Planowane zmiany mają dotyczyć między innymi pozwoleń na budowę. Bardzo możliwe, że decyzję o pozwoleniu na budowę zastąpią zwykłe umowy cywilnoprawne. Generalnie, zmiany mają sprawić, że proces budowlany będzie prostszy i przyjaźniejszy niż dotychczas. Zmiany mają na celu zlikwidować zbędne przepisy, które opóźniają procesy inwestycyjne oraz budowlane.

Podsumowując powyższe rozważania można wysnuć wniosek, że o sukcesie firmy przesądza między innymi stopień znajomości prawa wśród pracowników. Nie da się bowiem ukryć, że każdy rodzaj działalności wiąże się z koniecznością przestrzegania powszechnie obowiązujących przepisów prawnych. Prawo bardzo często się zmienia, dlatego też warto - będąc pracodawcą- zadbać o częstą organizację szkoleń. Szkolenia z zakresu zmian w prawie powinny być prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną firmę. Tylko taka firma będzie bowiem potrafiła przekazać uczestnikom wiedzę w sposób jasny i klarowny. Rok 2018 i 2019 to czas zmian w prawie pracy oraz w prawie budowlanym.

Szkolenia z prawa budowlanego są zatem niezbędne, jeżeli działalność naszej firmy powiązana jest z prawem budowlanym. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jeśli chodzi o szkolenia z prawa pracy to przydadzą się one w każdej firmie, bez względu na przedmiot jej działalności. Nieprzestrzeganie przepisów prawa pracy może narazić pracownika oraz pracodawcę na poważne straty finansowe. Organizując szkolenia zwiększamy szanse, że uda nam się uniknąć nieprzyjemności związanych z nieświadomym nieprzestrzeganiem obowiązujących nas przepisów prawnych. Ponadto, organizując szkolenia pokazujemy, że zależy nam na naszych pracownikach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.