Zmiany w prawie pracy, które warto znać

Każdej firmie zależy na dobrej sytuacji finansowej. Na dobrą sytuację finansową firmy składa się jednak szereg rozmaitych czynników. Niektóre z tych czynników zależą od nas, na inne niestety nie mamy wpływu. Dlatego też warto jest się skupić na czynnikach, na które mamy wpływ. Wśród czynników, na które mamy wpływ można wymienić takie na które możemy wpłynąć w większym stopniu oraz takie, na które wpływamy w stopniu jedynie znikomym.

13 marca 2019
zdjęcie - Zmiany w prawie pracy, które warto znać

 Szkolenia z prawa pracy

Każdej firmie zależy na dobrej sytuacji finansowej. Na dobrą sytuację finansową firmy składa się jednak szereg rozmaitych czynników. Niektóre z tych czynników zależą od nas, na inne niestety nie mamy wpływu. Dlatego też warto jest się skupić na czynnikach, na które mamy wpływ. Wśród czynników, na które mamy wpływ można wymienić takie na które możemy wpłynąć w większym stopniu oraz takie, na które wpływamy w stopniu jedynie znikomym.

Jednym z czynników, na które z całą pewnością mamy duży wpływ jest dobór kadry pracowniczej. Najbardziej pożądani są pracownicy doświadczeni oraz wykwalifikowani. Tylko tacy pracownicy będą odpowiedzialnie i rzetelnie wypełniać powierzone im zadania. Nie da się jednak ukryć, że w większości dziedzin należy się stale dokształcać. Jedną z takich dziedzin jest niewątpliwie prawo. Jeżeli działalność naszej firmy jest mocno powiązana z dziedziną prawa, konieczne będzie stałe dokształcanie pracowników. Jednak nawet jeśli działalność naszej firmy nie skupia się na prawie, warto pamiętać o tym, że każdy zobowiązany jest przestrzegać prawa.

Zobacz więcej artykułów z naszej strefy wiedzy:

Jeśli dojdzie do złamania prawa, nie można tłumaczyć się faktem, iż nie było nam ono znane. Firma szkoleniowa na życzenie pracodawcy jest w stanie przeprowadzić szkolenie o interesującej nas tematyce. Ostatnio bardzo często organizowane są szkolenia z prawa pracy. Coraz więcej słyszy się bowiem o różnego rodzaju nadużyciach ze strony pracodawców. Nie należy również zapominać o nadużyciach ze strony pracowników. Przestrzeganie prawa pracy leży w obopólnym interesie pracownika i pracodawcy.

Dzięki szkoleniu pracownicy staną się bardziej świadomi swoich potrzeb oraz łatwiej im będzie zrozumieć jakie działania na stanowisku pracy są dopuszczone przez prawo, a których należy unikać. Jeżeli szkolenie ma być skuteczne, koniecznie trzeba znaleźć wykwalifikowanego i doświadczonego szkoleniowca, który je poprowadzi. Najlepiej do przeprowadzenia szkolenia zaprosić firmę, która cieszy się dobrymi opiniami wśród poprzednich klientów. Nie da się ukryć, że w dużych miastach znacznie łatwiej odszukać odpowiednią firmę. Prawo pracy szkolenia to szkolenia, które zazwyczaj są dobrze odbierane przez pracowników. Każdy bowiem chce być świadom swoich praw i obowiązków.

Jeśli zależy nam na tym, aby forma szkolenia była jak najbardziej przyjazna pracownikom, warto zadbać o gadżety i plany szkoleniowe. Większość firm szkoleniowych na szczęście potrafi już zadbać o te kwestie. Szkolenie prawo pracy warto organizować cyklicznie. Jak bowiem powszechnie wiadomo, prawo ma to do siebie, że stale się zmienia. Niektóre przepisy odchodzą w zapomnienie, inne są modyfikowane, a nierzadko pojawiają się całkiem nowe przepisy. Niektórzy niepokoją się zmianami, inni na nie czekają.

Niezależnie od tego, do której grupy należymy, należy być świadomym zmieniających się przepisów. Warto dodać, że poważne zmiany w prawie pracy nadejdą już niebawem. Zmiany te dotyczyć mają między innymi wymiaru urlopów. Dlatego też, wiosna to dobry moment na to, by zorganizować szkolenie z zakresu wiedzy o prawie pracy. Podsumowując wyżej zebrane rozważania, bez większych trudności można dojść do wniosku, że szkolenia są nieodzowne w każdej firmie, bez względu na przedmiot jej działalności. Szczególne miejsce wśród szkoleń zajmują szkolenia z zakresu prawa pracy. Prawo pracy dotyczy bowiem każdej grupy pracowniczej i każdy jest zobowiązany do jego przestrzegania. Znajomość prawa pracy jest przydatna zarówno pracownikom jak i pracodawcom. Szkolenia z prawa pracy powinny być organizowane cyklicznie i prowadzone przez wyspecjalizowanych pracowników.

Tylko doświadczeni fachowcy potrafią bowiem przeprowadzić szkolenie w sposób skuteczny i przyjazny dla jego uczestników. Firmę szkoleniową najłatwiej jest odszukać w dużych miastach, gdyż tam prowadzi działalność większość z nich. Pracownicy powinni być przygotowani na to, że wiedza jaką mają z zakresu prawa pracy może się w każdej chwili zdezaktualizować. Prawo bowiem ma to do siebie, że często się zmienia. Dobry szkoleniowiec będzie potrafił wskazać na szkoleniu przepisy, które uległy zmianie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.