Asertywność w pracy

W pracy na co dzień stajemy przed koniecznością dokonywania wielu wyborów i wykonywania wielu zadań. Nie wszystkie z nich są dla nas wymarzone. Jednak jeśli obowiązków jest zbyt dużo, a nasz przełożony wymaga od nasz szybkiego wykonania ich wszystkich albo jeśli powierzane nam zadania całkowicie wykraczają poza określony zakres naszych obowiązków służbowych oraz poza zakres naszych kompetencji i umiejętności – interweniujmy. 
   
  W pracy na co dzień stajemy przed koniecznością dokonywania wielu wyborów i wykonywania wielu zadań. Nie wszystkie z nich są dla nas wymarzone. Jednak jeśli obowiązków jest zbyt dużo, a nasz przełożony wymaga od nasz szybkiego wykonania ich wszystkich albo jeśli powierzane nam zadania całkowicie wykraczają poza określony zakres naszych obowiązków służbowych oraz poza zakres naszych kompetencji i umiejętności – interweniujmy. W takich sytuacjach przyda nam się odrobina asertywności.
   
  Choć wydawać by się mogło, że w życiu zawodowym ceni się bardziej ugodowośćasertywność jest cechą, która bardzo często się przydaje nie tylko po to, aby chronić swoje osobiste interesy i higienę pracy i a by nie pozwolić się przesadnie zawalić obowiązkami, ale także by chronić interesy firmy.

  Umiejętność odmawiania choć brzmi banalnie bardzo często sprawia kłopoty. Zarówno z perspektywy samorozwoju osobistego jak i z perspektywy pracodawcy warto zainwestować w warsztaty i szkolenia z zakresu asertywności.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Czas na perfekcyjne prezentowanie - zarządzanie wizerunkiem. Bądź gotowy na nowe wyzwania! Wybierz szkolenie które zwiększy twój potencjał innowacyjności i kreatywności. Zobacz nasze szkolenia interpersonalne: szkolenie z asertywności, szkolenia po angielsku, szkolenie zarządzanie czasem.

  Jeśli planujesz zorganizować szkolenia z tego zakresu dla swoich pracowników możesz powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie coachingowej. Na rynku funkcjonuje ich naprawdę dużo, łatwo się o tym przekonać wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło poszerzone o nazwę miasta czy też regionu, w którym funkcjonuje nasza firma i gdzie chcielibyśmy przeprowadzić kursy dla naszej kadry, przykładowo „ warsztaty asertywności warszawa”.

  Duża ilość firm sprawia, że oferta jest bardzo zróżnicowana, zarówno jeśli chodzi o zakres szkoleń jak i ceny ich przeprowadzenia.
   
  Dzięki temu każde przedsiębiorstwo znajdzie ofertę warsztatową dobraną do swoich potrzeb i skrojoną na miarę. Wato pamiętać szczególnie o przeszkoleniu osób zajmujących stanowsika kierownicze czyli naszje kadry zarządzającej, która często oprócz zarządznia zespołami, bierze także udział w spotkaniach biznesowych i negocjacjach. W takich sytaucjach asertywność jest na wagę złota i może zadecydować o przyszłości firmy i jej komercyjnym sukcesie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.