Autoprezentacja szkolenie

Ileż to razy firma biorąca udział w przetargu nie dostała kontraktu, ponieważ komisji, która podejmowała decyzję nie spodobał się sposób prezentowania oferty przez pracownika potencjalnego dostawcy? Oczywiście nie mówimy tu o przetargach publicznych, tam jak wiadomo głównym i najczęściej decydującym aspektem jest cena. Prywatne firmy jednak podchodzą do tego nieco inaczej. 


  Ileż to razy firma biorąca udział w przetargu nie dostała kontraktu, ponieważ komisji, która podejmowała decyzję nie spodobał się sposób prezentowania oferty przez pracownika potencjalnego dostawcy? Oczywiście nie mówimy tu o przetargach publicznych, tam jak wiadomo głównym i najczęściej decydującym aspektem jest cena.

  Prywatne firmy jednak podchodzą do tego nieco inaczej. I tak, pomimo, że nie powinno oceniać się ludzi po pierwszym wrażeniu, czy ubraniu niestety w większości przypadków to właśnie owe pierwsze minuty, jeśli nie sekundy decydują o tym, czy ktoś wzbudzi nasze zaufanie, czy niekoniecznie.

  Dlatego też tak istotne wydaje się być odpowiednie przygotowanie do przedstawiania ofert, nie tylko od strony merytorycznej, ale także od tego, jak (potocznie mówiąc) sprzedaje się osoba prezentująca projekt.

  Nie od dziś wiadomo, że kontrahenci wolą pracować z osobą, która wzbudzi ich zaufanie. A ponieważ przeważnie osoby te się nie znają, zaufanie to jest dawane mocno intuicyjnie, często na podstawie właśnie pierwszego wrażenia, a nie konkretnych przesłanek.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Czas na perfekcyjne prezentowanie - zarządzanie wizerunkiem. Bądź gotowy na nowe wyzwania! Wybierz szkolenie które zwiększy twój potencjał innowacyjności i kreatywności. Zobacz nasze szkolenia interpersonalne: szkolenie z asertywności, szkolenia po angielsku, szkolenie zarządzanie czasem.

  Biorąc to pod uwagę niezwykle ważnym wydaje się odpowiednia autoprezentacja. Szkolenie z tego zakresu pozwoli na zdobycie wiedzy nie tyle na temat tego co mówić, ale przede wszystkim jak mówić.

  Podczas szkoleń uczestnicy mogą także zapoznać się z metodami na przyciągnięcie uwagi słuchacza, dowiedzą się także czego absolutnie powinni unikać. Niektóre bowiem z nawyków potrafią doprowadzić odbiorców do szału, lub skutecznie rozproszyć ich uwagę. Jednym z takich zachowań jest nadmierna gestykulacja.

  Niekiedy szkolenia z autoprezentacji połączone są z warsztatami dobrego mówcy. Tam w sposób praktyczny osoby mogą poznać sposoby na radzenie sobie z różnymi nawykami. I tak, przy zbyt sugestywnych ruchach rąk w trakcie ćwiczeń osoba ma na przykład w dłoniach kubki z wodą. Po tym, jak kilka razu się nią obleje, zaczyna bardziej świadomie używać swoich rąk.

  Może się wydawać, że inwestycja w tego typu szkolenia dla firmy jest stratą pieniędzy i czasu pracowników, ale zapewniam, zacznie to przynosić realne efekty i korzyści.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.